Çözüm Boot edilirken bilgisayardan çıkartılan USB bellek nasıl düzeltilir?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr.Sefer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Dün gece bilgisayarıma format atmak için Windows 10 güncel ISO dosyasını Microsoft'un internet sitesinden indirip Rufus aracılığı ile USB belleğe boot ediyordum. Fakat boot aşamasında bir anlık dalgınlıkla USB belleği bilgisayardan çıkarttım ve yaklaşık 10 saattir hiçbir şekilde biçimlendirilemiyor ve Technopat üzerinde ki jestflash gibi çözüm önerilerini denememe rağmen USB diski 3. parti yazılımlar hiçbir şekilde göremiyordu. Windows 10 üzerinden diski biçimlendirmeye çalıştığımda biçimlendirilme tamamlanamadı olarak hatalar çıkıyordu. En son disk yönetimi sayfasından USB belleği seçip birimi sil seçeneğini seçerek birimi sildim ve tekrar yeni birim olarak yarattım. Ve problem sadece 10 saniye de çözülmüş oldu. Çözümü sizlerle de paylaşmak istedim.

Burada anlatılanları sırasıyla deneyin.
Düzenleme: Zaten çözüm konusuymuş :) neyse attığım linkteki cmd kodları ile benim flash diskim düzelmişti, belki başkalarında da işe yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı