Çözüldü Boot olmayan bilgisayara USB'siz format nasıl atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LiteJenxi

Decapat
Yer
Avcılar,Istanbul
Merhaba, bilgisayarımda önceden Windows 11 vardı ve bazı sebeplerden dolayı Windows 10'a döndüm ve bir tane farklı diskime farklı bir bölüm açıldı. Windows yanlışlıkla kurulum yaparken yaptı herhalde, bende fazlalık gibi gözüktüğü için o bölümü sildim (o bölüm Windows'un kurulu olduğu diske bağlı değildi) ve bilgisayar boot etmemeye başladı.

Şimdi elimde bir format USB'si veya başka bir bilgisayar yok. Ne yapmam gerekiyor? Play Store'deki ISO yazdırma programları çalışmıyor. Bütün USB'lerimde denedim OTG ile bağlayıp. Olmadı ama hiçbir şekilde yapamadım.

Secure Boot'u kapat ve bilgisayarın UEFI Boot ayarını kapatıp eski boot etme yöntemini kullan. ISO dosyasını USB belleğe direkt yaz telefon ile. Sonra Bilgisayara takıp USB bellek ile boot et. Belki bu şekilde boot etme ihtimalin olur.

Secure Boot'u kapat ve bilgisayarın UEFI Boot ayarını kapatıp eski boot etme yöntemini kullan. ISO dosyasını USB belleğe direkt yaz telefon ile. Sonra Bilgisayara takıp USB bellek ile boot et. Belki bu şekilde boot etme ihtimalin olur.
Dediğim gibi, telefondan USB belleğe yazamıyorum. Hata veriyor sürekli, yada bir bilgisayarcıya gidip bir format belleği alacağım.

Ayrıca boot ederken "reboot insert boot Media in selected boot device and press a key" hatası veriyor.

Dediğim gibi, telefondan USB belleğe yazamıyorum. Hata veriyor sürekli, yada bir bilgisayarcıya gidip bir format belleği alacağım.
ZArchive indirip dene onunla olur. ISO dosyalarını tanıyor.

Ayrıca boot ederken "reboot insert boot Media in selected boot device and press a key" hatası veriyor.
Boot edecek bir şey bulamadığı için onu diyor.

Zaten bilgisayarı en başından beri kurarken ve şuanda da hala olan ayar Other OS, yani hiç bir zaman Windows UEFI yi seçmedim.
Tamam ISO dosyasını ZArchive ile USB'ye yazdırmayı dene.

Gerçi USB'yi android bir telefona takınca eğer FAT32 değil ise direkt FAT32 olarak biçimlendirme yapmanı isteyecektir. UEFI kurulum USB'si için de FAT32 gerekiyor. Normal kurulum USB'si için NTFS gerekiyor. Rufus bu şekilde ayarlıyordu. Yani normal bir USB kurulumunu android ile yapamazsın. UEFI USB yapmalısın. Şu videoyu bir izle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu uygulamayı kullanarak yapıyor: ISO 2 USB [NO ROOT] - Apps on Google Play

Bilgisayarın BIOS ayarlarından da UEFI seçeneğini geri aç.

Son düzenleme:
Tamam ISO dosyasını ZArchive ile USB'ye yazdırmayı dene.

Gerçi USB'yi android bir telefona takınca eğer FAT32 değil ise direkt FAT32 olarak biçimlendirme yapmanı isteyecektir. UEFI kurulum USB'si için de FAT32 gerekiyor. Normal kurulum USB'si için NTFS gerekiyor. Rufus bu şekilde ayarlıyordu. Yani normal bir USB kurulumunu android ile yapamazsın. UEFI USB yapmalısın. Şu videoyu bir izle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şu uygulamayı kullanarak yapıyor: ISO 2 USB [NO ROOT] - Apps on Google Play

Bilgisayarın BIOS ayarlarından da UEFI seçeneğini geri aç.
Fakat bu geliştiricinin yaptığı hiç bir program çalışmıyor. Sürekli hata verip kapanıyor.

Dostum USB bellek işini hallettim fakat şimdide kurulum ekranında driver yok hatası veriyor, önceden bu sorunu farklı bir şekilde halletmiştim ama şimdi hatırlamıyorum ve yapamıyorum.
Bunun çözümü vardı. Youtube'ta videolara bir bak birindeki işe yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı