Boş port var ne demek?

Planett

Attopat
Internet sağlayıcılarını araştırıyorum. Bir konuda birisi bir şey yazmıştı onu merak ettim.

Adam şöyle demişti yanlış hatırlamıyorsam. İnterneti değiştireceğim ama boş port bırakmak istemiyorum mu yazmıştı, portu alırlar mı ne yazmıştı böyle bir konu vardı. Bu porttan kastı apartmanlardaki internet kutularını mı söylüyor? Yani apartmanda kaç kişi varsa herkesin 1 hakkı olmuyor mu? Boş port olayı nedir?

Sokağındaki internet kutularının belli bir kapasitesi mevcut. Burdaki portlar aracılığıyla binana internet gelir. Eğer kutuda boş yer varsa port boş denir. Kalabalık muhitlerde kapasitenin hemen dolma riski olduğundan internetini iptal ettiğinde bu port kapılır. Daha sonra Türk Telekomun altyapı artırmasını beklersin.

Internet sağlayıcılarını araştırıyorum. Bir konuda birisi bir şey yazmıştı onu merak ettim.

Adam şöyle demişti yanlış hatırlamıyorsam. İnterneti değiştireceğim ama boş port bırakmak istemiyorum mu yazmıştı, portu alırlar mı ne yazmıştı böyle bir konu vardı. Bu porttan kastı apartmanlardaki internet kutularını mı söylüyor? Yani apartmanda kaç kişi varsa herkesin 1 hakkı olmuyor mu? Boş port olayı nedir?

Sizin bölgenizde bir saha dolabı olur.
Bu saha dolabında swich tarzı internet bağlantısı için portlar olur.
Sizin dairelerden giden kablolar bu portlara takılır.
Eğer saha dolabı çok yoğun ise sen internetini iptal ettiğinde senin bağlı olduğun port boşa çıkar ve bu portu başka bir aboneye thsis edebilirler.
Sen tekrar abone olmak istesen port yok diye bilgi alırsın.

Geri
Yukarı