Boyunuz kaç yaşına kadar uzadı?

mertaksoy66

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben 18.5 yaşındayım kafama çok taktığım soruyu sizinle paylaşmak istiyorum yardımcı olursanız bilgili arkadaşlar sevinirim.

Ben 9. sınıfta 147 idim 10.sınıfın ortalarına doğru boy atmaya başladım.
Yani 15 yaşında ergenliğe girmeye başladım doktora gittim doktor bana kemik yaşın 2 yaş geri o yüzden ergenliğe girmemişsin demişti.
16 yaşında hafiften koltuk altımda tüyler gelmeye başlamıştı.
Normalde 7. sınıftaki arkadaşlarım ergenliğe girmişken ben 10. sınıfta girmeye başlamıştım. Normalde 18 yaşına kadar boy uzar diyorlar ama ben geç girdim sizce ben bir istisna mıyım? 5 cm daha uzayabilir miyim? Boyum uzasın diye sigarayı bile bıraktım etkisi var mı bilmiyorum.
Şu an boyum 185 sabah kalktığım anda 186 oluyor gün ortası 185'e düşüyor. Fakat her gün boyumu ölçüyorum takıntı haline geldi 190 cm olmak istiyorum.
Sizce 4,5 CM daha uzamam mümkün mü bu yaştan sonra, siz kaç yaşına kadar uzadınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
14 ya da 15 yaşından beridir uzamıyorum, şu an 23 yaşındayım ve boyum 165-168 arası bir şey.

Plakların kapandıysa uzamazsın. Ayrıca neden boyuna takıntılısın? Uzunsun ve 185 ila 190 arasında öyle bir uçurum yok ki. Yan yana durduğun zaman çok az bi fark görülüyor.

Abilerim 20 yaşına kadar uzadılar 190 civarı oldu ikiside ben sırtımda olan skolyozdan mıdır bilmem 16 yaşında 185 oldum öyle kaldım.

Abilerim 20 yaşına kadar uzadılar 190 civarı oldu ikiside ben sırtımda olan skolyozdan mıdır bilmem 16 yaşında 185 oldum öyle kaldım.
Skolyoz boy uzamasını engellemez ancak boyu, skolyozun derecesine bağlı olacak şekilde kısaltabilir. Ben de 10 dereceye yakın skolyoz var, doktor boyun 1 cm'e yakın kısa gözükebilir demişti.

Geri
Yukarı