Bridgestone vs Goodyear yaz lastiği

Kennys 12

Hectopat
Daha fazla  
205/60r/16
Yaz lastiği olarak Brigdestone mu daha iyidir Goodyear mı?
Araç: Fluence 2013 icon.
Öncelik: Gürültülü olmaması ve iyi yol tutuşu.

Son düzenleme:
Kuga arabamızda Bridgestone yaz lastikleri var. Bundan önce Michelin kullanıyorduk. Açıkçası daha dayanıklı, daha sessiz ve daha konforlu. Biz Bridgestone lastiği çok sevdik, eminim ki Kuga da rahat olan lastik Fluence de hayli hayli iyi çalışır.

Daha önce Goodyear tecrübemiz yok*

Kuga arabamızda bridgestone yaz lastikleri var. Bundan önce michelin kullanıyorduk. Açıkçası daha dayanıklı, daha sessiz ve daha konforlu. Biz bridgestone lastiği çok sevdik, eminim ki Kuga da rahat olan lastik fluence de hayli hayli iyi çalışır.

Daha önce Goodyear tecrübemiz yok*

Kışlık lastiklerimiz Goodyear ama çok gürültülü. Direksiyon titreme yapıyordu göstereyim dedim yaz lastikleri bitmiş o yüzden dedi. Şu an Goodyear, bridgestone ve continental arasındayım.

Bridgestona dayanıklıdır, ömrü uzundur. Yalnız sert bir lastiktir, biraz geç ısınır, diğerlerine göre konfor oranı düşük olur. Yol tutuşu iyidir. Ben genel olarak Nokian Wetproof öneriyorum. Bunun haricinde Goodyear olacaksa efficientgrip performance 2 tercih ederdim.

Bridgestona dayanıklıdır, ömrü uzundur. Yalnız sert bir lastiktir, biraz geç ısınır, diğerlerine göre konfor oranı düşük olur. Yol tutuşu iyidir. Ben genel olarak Nokian Wetproof öneriyorum. Bunun haricinde Goodyear olacaksa efficientgrip performance 2 tercih ederdim.
Efficient performance 1 ile 2 arasında ne fark var? Aradaki fiyat farkına 2 almak değer mi?

Nokian lastik çok iğrenç bir lastik hocam. Yağmurlu havalarda performansını biz hiç beğenmedik. Burada kesinlikle üstteki arkadaşıma laf etmiyorum, hatta katılıyorum çünkü bridgestone lastikler uzun yollarda gittikçe güzelleştiğin kanaatindeyim :).

Efficient performance 1 ile 2 arasında ne fark var? Aradaki fiyat farkına 2 almak değer mi?

2 versiyonunu yorumlarda okudum ve iyi şeyler gördüm. 1 versiyonunu ben kullandım. Güzel bir lastikti sadece kalkışlarda patiye düşme eğilimi vardı.

Nokian lastik çok iğrenç bir lastik hocam. Yağmurlu havalarda performansını biz hiç beğenmedik. Burada kesinlikle üstteki arkadaşıma laf etmiyorum, hatta katılıyorum çünkü bridgestone lastikler uzun yollarda gittikçe güzelleştiğin kanaatindeyim :).

Kaç yılı üretim ve hangi versiyonu kullandınız bilmiyorum hocam ama wetproof genelde kullanıcıların memnun olduğu bir lastik. Islak zemin etiketi A olmasıyla beraber hafif ticari araçta kullandığım halde hem konfor hem de tutuş olarak beni mutlu etmişti.

Bizimki wetproof olduğundan şüpheliyim. Düz Nokian yazıyordu lastikte. Belki de bizim modelimiz düşüktür.

2 versiyonunu yorumlarda okudum ve iyi şeyler gördüm. 1 versiyonunu ben kullandım. Güzel bir lastikti sadece kalkışlarda patiye düşme eğilimi vardı.

Kaç yılı üretim ve hangi versiyonu kullandınız bilmiyorum hocam ama wetproof genelde kullanıcıların memnun olduğu bir lastik. Islak zemin etiketi A olmasıyla beraber hafif ticari araçta kullandığım halde hem konfor hem de tutuş olarak beni mutlu etmişti.

Şimdi Bridgestone Turanza 005 kullanıyorum. Yol tutuş konusunda kötü bir deneyim yaşamadım. Ancak eski lastiklerime göre sert olduğunu hafif bozuk yollarda aracın daha çok sektiğini hissedebiliyorum. Uzun yolda da ısınması biraz daha geç gerçekleşiyor. Buna karşın daha uzun kilometre dayanabilecek gibi duruyor. Ben bu gün yeni lastik alacak olsam ve fiyatlara bakmasam nokian ile continental arasında tercih yapardım.

Geri
Yukarı