Bu bağlantı doğru mu?

Bu ek bağlantısı doğru mu

• Doğru

Oy: 2 40,0%
  • Yanlış

Oy: 1 20,0%
  • Kopma yoksa idare eder

Oy: 3 60,0%

• Oy verenlerin toplamı
    5

kerem325

Hectopat
Selam, TT ekibi ankastredeki reglet paslandığı için kablomu oradan çıkartıp yerden gelen ana kabloya bağlamıştı. Bu bağlantıyı yak1 ile yapalım dedim ancak gerek yok dedi sizce bu şekilde doğru mu?

*öndeki mavi beyaz - yeşil beyaz birbirine bağlı olan kablo benim.

Bu bağlantı beni ne kadar idare eder?
Ayrıca hızı yükselttiğimde bir sıkıntı olur mu?
Snapchat-391035172.jpg

Edit: en güncel ama kalitesiz fotoğraf, ucu böyle.

35Mbps hızda yaklaşık 3 saatte 4 CRC 2 FEC hatası. 20 SNR 6 Zayıflama Değerleri yorumlarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20220730_194621.jpg
    IMG_20220730_194621.jpg
    26,7 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Kabloları kıvırmak ne kadar doğru tartışılır. En iyisi yak1 bulun kabloları 3 er cm kesin birleştirin kendiniz yapın kablonuz belli zaten.

Kabloları kıvırmak ne kadar doğru tartışılır. En iyisi yak1 bulun kabloları 3 er cm kesin birleştirin kendiniz yapın kablonuz belli zaten.
Peki bu iki ucun birbirine temas seviyesi maksimum hızı etkiler mi? Yani ikisinin de bakırı tamamen birbirine birleşik olsa maksimum hız daha yüksek olur mu? Çünkü fotoğrafta görebileceğimiz gibi uzun bir bakır uç var boşta. Şuan maksimum hız 90 ama kabloya 100 geliyor diye biliyorum.

Peki bu iki ucun birbirine temas seviyesi maksimum hızı etkiler mi? Yani ikisinin de bakırı tamamen birbirine birleşik olsa maksimum hız daha yüksek olur mu? Çünkü fotoğrafta görebileceğimiz gibi uzun bir bakır uç var boşta. Şuan maksimum hız 90 ama kabloya 100 geliyor diye biliyorum.
Kabloyu ankastre kutusunda veya yak ile birleştirme kesinlikle kıvırmaya göre çok fark ediyor. Zaten zamanla kıvırma sorun çıkarır oksitlenir muhtemelen.

Kabloyu ankastre kutusunda veya yak ile birleştirme kesinlikle kıvırmaya göre çok fark ediyor. Zaten zamanla kıvırma sorun çıkarır oksitlenir muhtemelen.
TT ekibine yak1 ile bağlayalım dedim gerek yok dedi. 1-2 aya hızı 50Mbps ye yükselteceğim o sırada çağırır yak1 ile birleştiririm. Bu arada kablo ankastreye bağlıyken 72Mbps maksimum hız alıyordu. Hala altyapı sorgulamada 72Mbps yazıyor ancak Telekom kablosuna bağlayınca 90Mbps ye çıktı maksimum hız.

Geri
Yukarı