Buds 2 vs Buds 2 Pro

FideLity

Kilopat
Daha fazla  
Nedir farkı? Buds 2'de 11nm sürücü olması Pro'da 10nm sürücü olması çok fark yaratıyor mu? Pro Windows10x64 ile kullanılıyor mu? Hangisi alınmalı?

Buds FE ve Buds 2 Pro'ya sahibim Buds 2 Pro ekstra özelliklerini kullanmayacaksın israf ve pişmanlıktan öte değil. ANC'si Buds feden daha kötü. Buds FE kulakta daha iyi duruyor (tabii kişiden kişiye değişir) Buds 2 Pro konuşurken veya yemek yerken kulağımdan çıkıyor. Ses kalitesi kısmında aman aman bir fark yok. Biraz subjektif kaldığı için net bir yorum yapamam. Basslar Buds FE de daha iyi özellikle dinamik ses modunda coşturuyor. Buds 2 Pro'da ise ses profili hoşuma gitti özellikle film ve oyun soundtracki dinlediğim içindir muhtemelen. Ben Buds FE alırdım fiyatları göz önünde bulundurursak. Buradan teknik kıyaslamaya bakabilirsin Samsung Galaxy Buds2 Pro True Wireless vs Samsung Galaxy Buds FE Truly Wireless Side-by-Side Headphones Comparison

Windows 10 ile kullanamazsınız bozuk ses verir. Samsung SBC bitratesini 64kbitte sınırlamış içindeki çip 1mbit bile oynatma gücünde olsa da. Leş gibi bi ses veriyor. Kaldı ki samsung piyasadaki en kötü ses karakterine sahip kulaklıkları üretiyor. Bence komple samsungdan uzak durursanız daha iyi olur.

Apt-x destekli bir kulaklık alın windows 10da düzgün ses verir. Ben kendi buds2 promu bikaç gün önce sattım kurtuldum çöpten. buds3 proda aşırı abartılmış harman targetten vazgeçerlerse belki düşünebilirim. Buds FE de üst tizler yok bu arada 400tllik qcyde bile üst tizleri duyarsınız. buds FE de çöp samsung hepsi ÇÖP.

Windows 10 ile kullanamazsınız bozuk ses verir. Samsung SBC bitratesini 64kbitte sınırlamış içindeki çip 1mbit bile oynatma gücünde olsa da. Leş gibi bi ses veriyor. Kaldı ki samsung piyasadaki en kötü ses karakterine sahip kulaklıkları üretiyor. Bence komple samsungdan uzak durursanız daha iyi olur.

Apt-x destekli bir kulaklık alın windows 10da düzgün ses verir. Ben kendi buds2 promu bikaç gün önce sattım kurtuldum çöpten. buds3 proda aşırı abartılmış harman targetten vazgeçerlerse belki düşünebilirim. Buds FE de üst tizler yok bu arada 400tllik qcyde bile üst tizleri duyarsınız. buds FE de çöp samsung hepsi ÇÖP.
Bilgisayarındaki bluetooth cihazın aptx desteği varsa aptx destekli kulaklık alabilir ama aptx ile windows'da düzgün ses vermesi arasındaki bağlantıyı nereden kurdunuz acaba?

Ayrıca bende düz galaxy buds var, sesi berbat falan da değil.

Windows 10da dahili aptx-x desteği var ve blutut cihazlarının %90ında sorunsuz çalışıyor. (külüstür bt 4.0 aparatımda bile stabil çalışıyor) Windows 10da AAC desteği yok. Bu malesef AAC+64kbit SBC olan kulaklıklarda ve AAC+64kbit SBC+ SSC(samsung scalable codec) desteği olan galaxy buds serisinde bozuk ses veriyor. 64kbit SBCnin cızırtılarını artifactlerini duyamıyorsanız bu sesin iyi olduğu anlamına gelmiyor sizin kulağınızla alakalı bir durum. Herkes duyacak rahatsız olacak diye bir kaide yok.

Windows 10da dahili aptx-x desteği var ve blutut cihazlarının %90ında sorunsuz çalışıyor. (külüstür bt 4.0 aparatımda bile stabil çalışıyor) Windows 10da AAC desteği yok. Bu malesef AAC+64kbit SBC olan kulaklıklarda ve AAC+64kbit SBC+ SSC(samsung scalable codec) desteği olan galaxy buds serisinde bozuk ses veriyor. 64kbit SBCnin cızırtılarını artifactlerini duyamıyorsanız bu sesin iyi olduğu anlamına gelmiyor sizin kulağınızla alakalı bir durum. Herkes duyacak rahatsız olacak diye bir kaide yok.
Kullanılan dahili/harici bluetooth'un da aptx destekli olması gerekiyor diye biliyorum. Bilgisayarımda kullandığım TP-Link UB500 cihaz sadece SBC-AAC destekliyor. Buna aptx destekli kulaklık ile bağlansam aptx çalışacak mı?

Kulaklığı Windows'da kullanmadım, Windows'da nasıl ses kalitesi vardır bilmiyorum.

Son düzenleme:
@Its only my echo @mssahin

Windows'ta çalışmasın önemli değil şuan tüm yorumları okudum en kafama yatmayan kulaktan düşme durumu. Ben bir şey yiyip içerken değil, işte çalışırken kullanacağım ve yere eğilme kalkma durumu çok oluyor yani hareketli bir iş. Kulakta durması lazım.

Buds 2 Pro konuşurken veya yemek yerken kulağımdan çıkıyor.
Ustam bir şey yenmediğinde kulaktan çıkıyor mu peki? Hızlıca eğilip kalksak falan?

@Its only my echo @mssahin

Windows'ta çalışmasın önemli değil şuan tüm yorumları okudum en kafama yatmayan kulaktan düşme durumu. Ben bir şey yiyip içerken değil, işte çalışırken kullanacağım ve yere eğilme kalkma durumu çok oluyor yani hareketli bir iş. Kulakta durması lazım.

Ustam bir şey yenmediğinde kulaktan çıkıyor mu peki? Hızlıca eğilip kalksak falan?
Galaxy Buds'ı spor yaparken, yürüyüş yaparken falan çok kullandım. Kulaktan çıkma, düşme durumuyla hiç karşılaşmadım. Galaxy Buds ile Galaxy Buds FE'nin tasarımı benzer, onda da muhtemelen sorun olmaz ama Buds 2 için bir şey diyemeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı