Buds 2 vs Buds FE

781129

Zeptopat
Buds 2 ve Buds FE arasında kaldım.
Bazen Buds 2'nin fiyatı 1500 TL'ye kadar geriliyor (ama değişik renkleri beyaz ya da siyah değil).
Buds FE ortalama 1300-1500 bandında. normalde aralarında 500-600 TL diyat farkı var ama fiyatında ki bu düşüşler kafamı karıştıyor. ikilemde kalıyorum.
Siz hangisini önerirsiniz?
Beklentilerim:
Uzun kullanım süresi.
Rahat, kulaktan düşmeyen, uzun süre kulakta kalınca rahatsız etmeyen bir kulaklık arıyorum.
Buds 2'nin beğendim yönleri.
Suya dayanıklılık (kulaklık kulağımda terleyebilir diye düşünüyorum yaz, sıcak hava nemli)
Kablosuz şarj kutusu telefonum arkasıyla şarj ederim.

Screenshot_20240502_084340_Device care.jpg

Dolb Atmos ve 360 Audio (360 Audio Buds FE'ye de gelecek diyorlar)

Buds FE beğendiğim yönleri:
Daha ergonomik duruyor o kanatlar gibi.
Daha uzun kullanım süresi.
Fiyat.
Şarj konusunda da kabloyla telefonumla şarj ederim (telefonunla şarj etmekte derdin ne diyebilirsiniz hızlı şarj adaptörüyle şarj etmek istemiyorum 25W sonuçta, bilgisayarım yok zaten Buds 2 ve FE'nin şarj kablosu Type-C to Type-C modemle de şarj edemem kablo uçları nedeniyle -başka kabloyla şarj et diyebilirsiniz kısa Micro USB to Type-C kablo yok veya kablo uzadıkça gelen akım verimsizleşir bu yüzden kabloyu telefonuma takarım diğer ucunu da şarj kutusuna)

Fiyatı nedeniyle Buds FE önde ama Buds 2'nin fiyatı da gerileyebiliyor ama renkleri beyaz ya da siyah değil.
Hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen Buds 2'nin fiyatı 1500 TL'ye kadar geriliyor (ama değişik renkleri beyaz ya da siyah değil).
Buds FE ortalama 1300-1500 bandında. normalde aralarında 500-600 TL diyat farkı var ama fiyatında ki bu düşüşler kafamı karıştıyor. ikilemde kalıyorum.
Beklentilerim:
Uzun kullanım süresi.
Rahat, kulaktan düşmeyen, uzun süre kulakta kalınca rahatsız etmeyen bir kulaklık arıyorum.
Suya dayanıklılık (kulaklık kulağımda terleyebilir diye düşünüyorum yaz, sıcak hava nemli)

Eki Görüntüle 2184353

Fiyat.
Şarj konusunda da kabloyla telefonumla şarj ederim (telefonunla şarj etmekte derdin ne diyebilirsiniz hızlı şarj adaptörüyle şarj etmek istemiyorum 25W sonuçta, bilgisayarım yok zaten Buds 2 ve FE'nin şarj kablosu Type-C to Type-C modemle de şarj edemem kablo uçları nedeniyle -başka kabloyla şarj et diyebilirsiniz kısa Micro USB to Type-C kablo yok veya kablo uzadıkça gelen akım verimsizleşir bu yüzden kabloyu telefonuma takarım diğer ucunu da şarj kutusuna)

Fiyatı nedeniyle Buds FE önde ama Buds 2'nin fiyatı da gerileyebiliyor ama renkleri beyaz ya da siyah değil.
Buds 2 kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. Başkasını bilmiyorum ama benim kulaklarımı çok rahatsız hissettirmeye başladı. Hissettirmese bile kulaklığı çıkardığımda rahatlamış hissediyorum. Bi kulaklık böyle olmamalı. Kulaklara 2 tane küçük yumurta sokmaya çalışıyormuş gibi duruyorlar. Sinir bozucu. Artık sadece dışarı çıktığımda zordaysam kullanıyorum. Keyfi olarak kullanmak eziyet gerçekten. Hiç rahat değil. Kulaktan düşmüyor evet ama hiç rahat değil. Ses kalitesi vs. ona diyecek bir şeyim yok. Gayet iyi. Ama ben olsam almazdım. Buds FE kullanmadım fikrim yok.

Buds FE ortalama 1300-1500 bandında. Normalde aralarında 500-600 TL diyat farkı var ama fiyatında ki bu düşüşler kafamı karıştıyor. İkilemde kalıyorum.
Beklentilerim:
Uzun kullanım süresi.

Eki Görüntüle 2184353

Fiyat.

Bende Buds 2 kullanıyorum memnunum eğer kullanım süresi senin için önemli değilse Buds 2 alman daha mantıklı. Nedeni ise Buds 2 ses kalitesi, sensörler olarak daha iyidir ve Samsung telefonunuz varsa eğer geliştirici seçeneklerinden 24 bit ve HD ses özelliği açılabiliyor.

Bende Buds 2 kullanıyorum memnunum eğer kullanım süresi senin için önemli değilse Buds 2 alman daha mantıklı. Nedeni ise Buds 2 ses kalitesi, sensörler olarak daha iyidir ve Samsung telefonunuz varsa eğer geliştirici seçeneklerinden 24 bit ve HD ses özelliği açılabiliyor.

Şu anlık bütçem Buds 2'ye değil de Buds FE'ye elveriyor Buds 2 fiyatı bazen düşüyor ama rengi genelde beyaz olmuyor acaba diye iklemde kaldım Buds 2'nin suya dayanıklılık ve kablsouz şarj artısı var gözümde Buds FE'nin artısı ise daha ergonomik ve kullanım süresi.

Çok kararsızım

Şu anlık bütçem Buds 2'ye değil de Buds FE'ye elveriyor Buds 2 fiyatı bazen düşüyor ama rengi genelde beyaz olmuyor acaba diye iklemde kaldım Buds 2'nin suya dayanıklılık ve kablsouz şarj artısı var gözümde Buds FE'nin artısı ise daha ergonomik ve kullanım süresi.

Çok kararsızım.

Buds FE'de güzel alabilirsiniz ama isterseniz Samsung members uygulamasınada sorun oradaki kişilerde size daha iyi yardımcı olacaklardır. Bu sayede daha iyi karar verebilirsiniz.

Buds 2 çift sürücü bulundurmasından dolayı ses kalitesi olarak daha üstün bir cihaz. Bence almişken iyi bir şey al uzun ömürlû olur.

Geri
Yukarı