Bütçe kısıtı olmadan F/P sistem tavsiyesi

Pardon ya. Iyı yapmışım o zaman. Sız yıne de 240mmlık soğutucu alın bence. Arkadasın da gönlü olsun.

Dalga mı geçiyorsunuz? 120mm ile 7800x3D soğutmaya çalışan birini dikkate almıyorum. İnternetten F/P sistem yazıp ilk önünüze geleni attığınızı o kadar belli etmeyin. 7700XT ile 7800x3D kimde gördünüz orası da ayrı merak konusu. Üstüne DRAM'less SSD aldırıyorsunuz, ona hiç girmiyorum.

Dalga mı geçiyorsunuz? 120mm ile 7800x3D soğutmaya çalışan birini dikkate almıyorum. İnternetten F/P sistem yazıp ilk önünüze geleni attığınızı o kadar belli etmeyin. 7700XT ile 7800x3D kimde gördünüz orası da ayrı merak konusu. Üstüne DRAM'less SSD aldırıyorsunuz, ona hiç girmiyorum.

Önceki yazılanları okumadan yorum yapıyorsunuz. Ayrıca konuya gırıs şekliniz uslubunuz, guldurmeyın benı demenız oldukça ukalaca ve saygısızca. Insan gibi söyleyebilirsinız sanırım dusuncelerınızı. Bu forumda saygısızlığa ve sevıyesızlıge tahammül edemıyorum.

Önceki yazılanları okumadan yorum yapıyorsunuz. Ayrıca konuya gırıs şekliniz uslubunuz, guldurmeyın benı demenız oldukça ukalaca ve saygısızca. Insan gibi söyleyebilirsinız sanırım dusuncelerınızı. Bu forumda saygısızlığa ve sevıyesızlıge tahammül edemıyorum.

Dostum konuda ne konuştuğun beni ilgilendirmiyor. Yaptığın öneri yanlış ve hala üstüne gidiyorsun. Şu sistemi almak için adam sence kaç gün çalışıp para biriktirmiştir hiç düşünmüyor musunuz? F/P başlık adı altında önerdiğiniz sistem 7700XT+7800x3D. Daha fazla tartışmayacağım, iyi sosyaller.

Dostum konuda ne konuştuğun beni ilgilendirmiyor. Yaptığın öneri yanlış ve hala üstüne gidiyorsun. Şu sistemi almak için adam sence kaç gün çalışıp para biriktirmiştir hiç düşünmüyor musunuz? F/P başlık adı altında önerdiğiniz sistem 7700XT+7800x3D. Daha fazla tartışmayacağım, iyi sosyaller.
@GFYT Hocam üşenmeden eski mesajları okursanız eğer konunun buraya nasıl geldiğini anlarsınız, okumamışsınız gibi geldi bana biraz. Çok detaylıca yazıp çizmeye çalıştım isteklerimi. Ondan sonra yorum yapsanız daha sağlıklı olurdu sanki.

@GFYT hocam üşenmeden eski mesajları okursanız eğer konunun buraya nasıl geldiğini anlarsınız, okumamışsınız gibi geldi bana biraz. Çok detaylıca yazıp çizmeye çalıştım isteklerimi. Ondan sonra yorum yapsanız daha sağlıklı olurdu sanki.

Konunun akıbetini aşağı yukarı anladığımı sanıyorum ve orantısız olan bu sistemi almamanız gerektiğini tekrar belirtiyorum. Hadi diyelim aldınız, 7800x3D gibi üst seviye işlemciyi 120mm ile soğutmanızın mümkün olmadığını söylüyorum. Israrla konuyu anlamadığımı söylüyorsunuz :) herhangi öneri istiyorsanız etiketleyin farklı konuda yardımcı olurum.

Konunun akıbetini aşağı yukarı anladığımı sanıyorum ve orantısız olan bu sistemi almamanız gerektiğini tekrar belirtiyorum. Hadi diyelim aldınız, 7800x3D gibi üst seviye işlemciyi 120mm ile soğutmanızın mümkün olmadığını söylüyorum. Israrla konuyu anlamadığımı söylüyorsunuz :) herhangi öneri istiyorsanız etiketleyin farklı konuda yardımcı olurum.
@GFYT Okuyun diye ısrar etme sebebim aynı şeyleri yaza yaza kendimi herkese ifade edeceğim diye sayfalarca uzadı gitti mesele. Öneriye ihtiyacım tabiki var. Yine de özetleyeyim, el mahkum;

1-) Bilgisayar konusu uzun yıllardır takip ettiğim bir konu değil, güncel olarak bilgim 0(sıfır).
Almak istediğim sistemden beklentim sadece şuydu: CS 2'yi, PUBG'yi yüksek ayarlarda, 1-10 arası puanlayacak olsak minimum 9+ ve üzeri bir kalite/performans olacak şekilde oynatacak sadece kasa istiyorum. Monitörüm var, 144hz 1080p maks. çözünüklük. Bütçe kısıtı yok, bu cümledeki koşulları sağlasın, ne çok yukarısını istiyorum ne aşağısını.
Önerilen sistem; https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...ual-oc-12gb-rx7700xt-oyun-bilgisayari-p-50871

Ek olarak:
forumda okuduklarımdan anladığım, NVIDIA sağladığı DLSS ve refleks adındaki teknolojileri olduğu için daha çok tercih edilmiş. Tabi yine gördüğüme göre bütçe, burada bu tercihleri belirleyen ana etken olmuş. Benim sistemden beklentim sadece yukarıda yazdıklarım. Bu teknolojinin ne olduğunu araştırmadım ve bana uygun olup olmadığını da bilmiyorum.

2-) 20'li yaşlarda değilim, oyun meraklısı değilim;
12 senelik bir laptopla vakit buldukça hala eski oyunlar oynamaktayım. Hala keyifte alıyorum, nasip olur da yeni PC alırsam yine oynayacağım o eski oyunları.🙂 Maddiyat sıkıntım yok Allaha şükür fakat yaşım ilerledi diyedir muhtelemen yeni oyunlar vs. pek bana hitap etmiyor gibi. Hem de eskisi gibi oyun da oynamıyorum sadece vakit öldürme bizimkisi. Yani 100K'lık sistem almaya alırım ancak "madem hız yapmayacaktın neden ferrari aldın" gibi birşey olur benim için. Onun için CS:GO, PUBG'yi kendime kıstas belirledim, onları en yüksek ayarlarda oynatsın, 10 sene sonraki oyunları kaldırmasın önemli değil. 5 sene sonra bir bakmışsın PC tozdan görünmüyor. 🙂 İ

3-) 1. maddedeki sistem şu şekilde özelleştirildi ve bunu almaya niyetlendim;
Ne demek ıstedıgınızı anladım. Paylaştığınız pchocası Venom sistemi aşağıdaki gibi ozellestırıp alabılırsınız.

Eki Görüntüle 2189915

4-) Sonrasında aklıma böyle bir fikir geldi;
@Utku Pasa Hocam tekrardan merhaba. Stok tekrar gelmiş ve bu sistemi özelleştirdiğiniz şekilde almaya karar verdim. Aklıma bir şey geldi, bu işlerden anlamadığım için size sorayım dedim. Mantıklı mı saçma mı hiçbir fikrim yok. Bu sisteme 7800X3D işlemci 6.500₺ farkla ekleniyor(42.500₺e çıkıyor). Bu işlemciyi de gördüğüm kadarıyla üst seviye sistem dizmek isteyenlere çok tavsiye ediyorlar. Bunu bu sisteme eklersek, geriye kalan parçalar özelleştirdiğimiz haliyle uyumlu olur mu acaba yoksa yine değişiklik mi gerekir? Eğer uyumluysa şunu düşündüm; Amd ekran kartlarıyla ilgili problemler vs. olduğu muhabbetleri veya 4-5 sene sonra diyelim ki yetersiz kaldı ekran kartı, ekran kartını satıp yerine o zamanın iyi bir ekran kartı nvidia vs. taktığımızda olur mu? Eğer bu haliyle o işlemci olmaz, yine bişeyleri eklememiz/değiştirmemiz lazım diyorsanız veya ileride bütün parçaların yenileri çıkar kesin bişey diyemeyiz diyorsanız hiç uğraşamam, özelleştirdiğimiz halinin siparişini vereceğim.
Durum bu. 1'deki maddeye göre öneriniz varsa alabilirim. Veya konunun buraya gelişine yönelik bir öneriniz varsa o da olur.

Dostum orantısız sistem toplamışsınız. 7800x3D+7700XT yayıncı değilseniz hiçbir manası yok. 7800x3D alacaksanız 7900XT veya 4080 civarı kartlara yönelin, aşağısı gereksiz kaçar.

Son olarak belirteyim, 7800x3D 120mm ile cayır cayır yanar.
1080P sistem için o ekran kartlarını ne yapsın?

1080p sistem için o ekran kartlarını ne yapsın?

1080p 144Hz monitöre Valorant, CS2 için 7800x3D üstüne 120mm soğutma öneriyorsunuz. Dediğim gibi tartışmayacağım, iyi sosyaller.

@GFYT okuyun diye ısrar etme sebebim aynı şeyleri yaza yaza kendimi herkese ifade edeceğim diye sayfalarca uzadı gitti mesele. Öneriye ihtiyacım tabii ki var. Yine de özetleyeyim, el mahkum;

1-) bilgisayar konusu uzun yıllardır takip ettiğim bir konu değil, güncel olarak bilgim 0(sıfır).

Önerilen sistem; https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...ual-oc-12gb-rx7700xt-oyun-bilgisayari-p-50871

Ek olarak:

2-) 20'li yaşlarda değilim, oyun meraklısı değilim;

3-) 1. maddedeki sistem şu şekilde özelleştirildi ve bunu almaya niyetlendim;

4-) sonrasında aklıma böyle bir fikir geldi;

Durum bu. 1'deki maddeye göre öneriniz varsa alabilirim. Veya konunun buraya gelişine yönelik bir öneriniz varsa o da olur.

Almışken en iyisini al, üstüne 4K monitör de al paran varsa farkını ciddi manada görürsün. 7800x3D alacaksan en azından 4080 al ki bir şeye benzesin. @SadeceYiğit sistemleri benden daha iyi takip ediyor, yardımcı olur.

1080p 144Hz monitöre Valorant, CS2 için 7800x3D üstüne 120mm soğutma öneriyorsunuz. Dediğim gibi tartışmayacağım, iyi sosyaller.

Almışken en iyisini al, üstüne 4K monitör de al paran varsa farkını ciddi manada görürsün. 7800x3D alacaksan en azından 4080 al ki bir şeye benzesin. @SadeceYiğit sistemleri benden daha iyi takip ediyor, yardımcı olur.
Ben 144Hz monitör olduğunu bilmiyordum. Ayrıca o soğutmayı da tavsiye etmedim. Yüksek tazeleme hızında 7700XT alınabilir. Ama dediğiniz gibi 144Hz için gerek yok. İşlemci de ekran kartı fazla güçlü oluyor.

Geri
Yukarı