Büyük oyun ve şirketlerin başka uzantı adlarını almak suç mu?

taha4444

Zeptopat
Daha fazla  
Büyük oyun ve şirketlerin başka uzantı adlarını almak suç mu ben bunu çok merak ediyorum. Ona göre aklımda olan bir domain var onu alıp sadece yatırım olarak kullanmak istiyorum. İleride sıkıntı yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende zamanında Türkçe dublajlı oyun yapan bilindik bir oyun firmasının uzantısı var.

Eğer aldığın ismi satmaya çalışırsan ve tespit edilirse sana dava açabilirler. Ben ilk aldığımda satılık index'i koymuştum tebligat geldi. Uyarı amaçlıydı ve marka haklarına zarar verdiğim konusunda 7-10 sayfalık birşeydi. Sonra benimle iletişime geçmek istediler ancak bilgilerimi domain firması onlarla paylaşmadı. Ben iletişime geçtim, domaini almak istediler ancak para vermek istemediler. Domaini vermezsem dava açmak ile tehdit ettiler.

Domaini sildirdim ve ardından boşa düştüğü tarih ve saati bekleyerek farklı şekilde satın aldım. İndex koyup domaini kullanmadığım için şuan sorun yaşamıyorum.

Eğer domaini onlarla aynı sektörde kullanırsan veya satmaya çalışırsan markaya tecavüzden dava edebilir ve aynı zamanda domaini elinden alabilirler.

Alayım dursun kenarda diyorsan hiç bir şey yapamazlar.

Alayım o domainde mandal satarım diyorsan aynı sektör olmadığı için yine kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı