Bulk'a devam mı etmeliyim yoksa definasyona mı girmeliyim?

M.EyMeNs

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben 16 yaşındayım, 175 boy, 65.5 kilom var ve 5 aydır spora gidiyorum. Ben yaz için fit karın kası gözüken bir vücut istiyorum yani diyeceğim bulka devam edeyim mi yoksa definasyona mı gireyim? Şu an ben aslında çok yağlı değilim oturduğumda falan karın biraz katlanıyor ne yapmalıyım?

Merhaba ben 16 yaşındayım, 175 boy, 65.5 kilom var ve 5 aydır spora gidiyorum. Ben yaz için fit karın kası gözüken bir vücut istiyorum yani diyeceğim bulka devam edeyim mi yoksa definasyona mı gireyim? Şu an ben aslında çok yağlı değilim oturduğumda falan karın biraz katlanıyor ne yapmalıyım?

Oturunca herkesin katlanır o kadar takılmaya gerek yok

Tamamen senin keyfine göre alacağın bir karar. Kendini yağlı hissediyorsan bırakırsın bulk'ı ama yani 1.75 boy 65 kiloda definasyona girmek kağıt üstünde bana akıllıca gelmiyor. Bir süre alman gereken tam kaloriye yakın kaloriler al hani ne bulk ne definasyon gibi. Ama her halükarda spora devam et ve yeterli proteini al zaten postürün düzelmeye devam eder pozitif nitrojen dengesi olduğu sürece sorun yok en azından daha fazla yağlanmazsın gereksiz yağ yakım dönemine de girmezsin. 2 ay bu şekilde takılırsın

Geri
Yukarı