C# - Mail gelen kutusundaki posta sayısı öğrenme

• Konuyu başlatan Hadi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 4B

Hadi

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben C#'da inbox’a nasıl erişebilirim? Bana inbox’daki posta sayısı lazım.
Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Cevap verdiğin için teşekkür ederim. :)

Şöyle anlatayım:

Ben istiyorum ki mail hesabına yeni mail geldiğinde yazdığım C# programı anlasın ve ona göre bişeyler yapsın.
O yüzden böyle bişey yapmak istiyorum. Program çalıştığında hemen gitsin gelen kutusundaki maillerin sayısını alıp bir değişkene atsın ve her 2-3 dakikada bir yine bu işi tekrar etsin ve sonucu o değişkenle karşılaştırsın. Eğer sonuç o değişkenden büyükse demek ki yeni mail gelmiş.
Ama C# da gelen kutusundaki mail sayısını nasıl elde edeceğimi bilmiyorum. Bir eklenti buldum sorunsuz çalışıyor tam istediğim gibi, ama 10dk sonra uyarı veriyor ve aktifleştirme kodu istiyor.

Zaten gelen kutusuna erişemiyorum ki, hele ki kalsın mailleri tek tek diziye atam. Ben zaten nasıl yapacağımı soruyorum. :)

Veri tabanında int türünde mesaj kolonu oluşturup default değerini 0 yaparsın.Yeni mesaj gelince program default değeri 0 olan Id leri count ederek sana label içerisinde gösterir. Okunmuş mesajların değerini page load kısmında otomatikmen 1 olarak update ettirmen gerekiyor tabi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı