Çakma PS4 kolları için DS4 uygulaması gerekiyor mu?

Evet %90 FIFA oynanacak zaten.
O zaman yanılmıyorsam FIFA hem DualShock hemde Xbox kontrolcüleri destekliyordu. O zaman tek yapmanız gereken bir kontrolcüyü beğenip alacağınız zaman kutusunda PS4 5 veya Xbox PC destekliyor mu ona bakmak. Bazı kontrolcülerde bunların yerine XInput veya DInput diye yazabilir, ikisi de olur. Tek farkı, XInput kontrolcü üzerindeki iki tetiği daha işlevsel bir şekilde kullanmanıza imkan veriyor. DInput ise tetikleri normal düz buton gibi algılıyor. En kötü yine DS4 Windows kullanırsınız veya JoyToKey gibi uygulamalar ile elinizdeki kontrolcü ile bilgisayarın klavye ve faresini taklit edebilirsiniz.

O zaman yanılmıyorsam FIFA hem DualShock hem de Xbox kontrolcüleri destekliyordu. O zaman tek yapmanız gereken bir kontrolcüyü beğenip alacağınız zaman kutusunda PS4 5 veya Xbox PC destekliyor mu ona bakmak. Bazı kontrolcülerde bunların yerine Xinput veya DInput diye yazabilir, ikisi de olur. Tek farkı, Xinput kontrolcü üzerindeki iki tetiği daha işlevsel bir şekilde kullanmanıza imkan veriyor. DInput ise tetikleri normal düz buton gibi algılıyor. En kötü yine DS4 Windows kullanırsınız veya JoyToKey gibi uygulamalar ile elinizdeki kontrolcü ile bilgisayarın klavye ve faresini taklit edebilirsiniz.

Teşekkürler hocam. O zaman PS4 kolu tercih edeceğim olmaz ise iade ederim.

Satıcının paraya ihtiyacı olduğunu belirtmemiş. Fiyat çok düşü geldi. Acaba gamepad’de sorun mu ? Var diye düşündüm.

Ayrıca altını çiziyorum. 2. El gamepad önermiyorum. Hijyen için.

Geri
Yukarı