Rehber Çalınan Rockstar Games hesabını kurtarmak

Berkay Akçan

Centipat
Daha fazla  
Yakın zamanda GTA V'ye girmeye çalışırken hesabımın çalındığını ve bağlı mail adresinin değiştirildiğini fark ettim ve araştırmaya başladım. Reddit'te bir konu gördüm ve onun yardımıyla hesabımı geri aldım fakat bunu Türkiye'de açıklayan kimsenin olmadığından dolayı bir konu açma kararı aldım.
Hesabınız çalınıp maili değiştirildiyse oyunu açmaya çalışırken buna benzer bir şey ile karşılaşmalısınız:

Screenshot_1.png

Ve sizin oyunu eskiden oynadığınız hesaba Rockstar tarafından iki adet mail gönderilecek. Bizim şu an onlarla bir işimiz yok onlara ileride geri döneceğim.
Şimdi Hacker'ın yaptığı iki şey var;
1-) sizin Rockstar Games hesabınıza bağlı maili değiştirip kendi mailine bağlamak,
2-) sizin email hesabınıza ait başka bir Rockstar Games hesabı açmak.
Bizim uygulayabileceğimiz iki yöntem var;
1-) Rockstar desteğe yazmak,
2-) işi kendi başımıza çözmek.
Şahsen birinci seçeneği de denemiştim çalan mail hesabından o mailin sahibi olduğumuzu kanıtlamamız isteniyor ki bu da imkansız bir şey. Bu yüzden ikinci yoldan ilerlemek zorundayız.

Bunun için de yapmamız gereken ilk şey hackerın bizim emailimize bağladığı yeni Social Club hesabına girmek.
1. adım: Hacker sizin şifrenizi de değiştirmiş olabilir bu yüzden öncelikle internete "Rockstar Games Social Club sign in" yazıp önümüze ilk çıkan siteye tıklıyoruz. Sonrasında "forgot your password?" (şifrenizi mi unuttunuz) yazan yere tıklıyoruz. Önümüzde açılan bölmede sizden email hesabınızı isteyecek, oraya emailimizi yazıyor ve "reset password" kısmına tıklıyoruz. Bunu yaptığımızda oyunu oynadığımız email hesabına şu şekilde bir mail gelecek:

1690285202408.png

2. adım: Gelen mailde "reset password" yazan yere bir kez tıklıyoruz ve önümüze açılan sayfada "New password" ve "confirm password" bölmelerinin ikisine de hesabımız için kullanmak istediğimiz yeni şifreyi yazıyoruz. Sonrasında "password reset"e bir kez tıklıyoruz ve sonrasında karşınıza yeşil bir "password has been reset" yazısı çıkması lazım.

3. adım: Ardından Social Club'a yeni şifremizi kullanarak giriş yapıyoruz. Sonra sağ üstteki profil resmine tıklayıp settings tuşuna tıklıyoruz. Sonrasında size burada kayıtlı olandan başka bir email hesabı gerekecek. Bunun için sizde halihazırda bulunan bir email hesabı varsa alt paragrafı okuyarak devam edin, yoksa yeni bir Gmail hesabı oluşturmak için bu linke gidebilirsiniz:

Settings tuşuna tıkladıktan sonra "email" diye bir bölme olacak, oranın sağındaki "edit" tuşuna bir kez tıklıyoruz. Sonrasında email yazan yerin sağına yeni açtığımız email hesabını girip aşağısındaki password bölmesinin yanına 2. adım'da kullandığımız şifreyi yazıp "submit change request" tuşuna tıklıyoruz. Ardından sağ üstteki profil resmine tıklayıp "sign out" diyoruz.

4. adım: asıl email hesabımıza girip Rockstar tarafından gönderilen ilk emaile tıklıyoruz. Ve resimlerde işaretlediğim hesabını kurtar Butonu'na tıklıyoruz:

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

O tuşa tıkladıktan sonra "New password" ve "confirm password" kısımlarına asıl kullanacağınız hesap için istediğiniz şifreyi yazıyor ve "recover account"a tıklıyorsunuz. Hesabınızı kurtarma işlemi bitti, artık hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş yapma sayfasında asıl emailinizi ve en son 4. adım'da değiştirdiğiniz yeni şifreyi kullanarak Social Club hesabınıza girebilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi günler.

Hocam merhaba her aşamayı yaptım fakat yeni şifreyi yazıp hesabı kurtara bastığımda bu sorunla karşılaşıyorum, yardımcı olabilir misin?

Dosya Ekleri

• resim_2023-07-26_180407720.png
    resim_2023-07-26_180407720.png
    10 KB · Görüntüleme: 853
Son düzenleyen: Moderatör:
Asıl emailin başka hesapta kullanılıyormuş 3. adımda emaili değiştirdiğine emin miok teşekkür ederim sorunu çözdüm eline sağlık

Mail gelmiş fakat ben değiştirmeyi unutmuşum, değiştirince sorunsuz bir şekilde oldu, çok teşekkür ederim eline sağlık,

Reis söylediğin işlemleri yaptım ve hesabı geri aldım. SS atarak göstermek ısıtıyorum, bende San Andreas yok.

1690388392596.png

Reis söylediğin işlemleri yaptım ve hesabı geri adım ve ve ve enayi diyorum çünkü SS atarak göstermek ısıtıyorum bende San Andreas yok.
Eki Görüntüle 1877585

O adam bir tür glitch yapıyor olabilir çünkü bende RDR2 ve san andeas gözüküyordu Rockstar Launcher'dan baktığımda oyun yoktu buy diyordu.

Hocam dediğiniz her şeyi 2 kere yaptım ama hala bu mesaj çıkıyor

Yapabildim çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1691153453465.png
    1691153453465.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 781
Son düzenleme:

Geri
Yukarı