Çalınan telefon IMEI olmadan takip edilir mi?

EnesAYDIN

Kilopat
Daha fazla  
3 gün önce telefonum çalındı. Sony Xperia X. Polise IEMI numarasını verdim. Google cihazımı bul özelliğini galiba açmamış olmalıyım. Fakat gene de telefon en son 2 gün önce akşam senkronizasyon yapmış. Aktif olmadığı için konumunu göstermiyor. Sadece dediğim gibi en son senkronizasyon saatini görebiliyorum. Ya IEMI atılırsa telefona? Polis takip edebilir mi? IMEI atılmazsa nasıl takip edilir telefon?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulunması çok zor bu saatten sonra polislerde çok önemsemiyor.
BTK'yı arayıp imei'yi verdim. Çalıntı diye. 1 gün sonra imei'den çalınan telefonuma sms gitti. Bana da geldi aynı mesaj. Telefon numarası da verdiğim için. "Şu şu imei'li cihaz çalıntıdır. En yakın polis merkezine teslim edin" diye. Hırsızın sattığı kişi gidip karakola teslim etmiş. O sayede telefonum bulundu.
Dip not:"Eğer çalındıktan sonra imei değiştirilmiş olsaydı telefon asla bulunamazdı."

Hocam gördüğüm kadarıyla sizinde başınız beladan kurtulmuyor ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun. Var böyle şerefsiz onur yoksunu pislikler insanların emeklerine saygı duymazlar kolay yolu seçerler vicdanları sızlamaz, asıl sorun bu insan artıklarını yetiştirende ama ne yapılabilir ki?

Hocam gördüğüm kadarıyla sizinde başınız beladan kurtulmuyor ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun. Var böyle şerefsiz onur yoksunu pislikler insanların emeklerine saygı duymazlar kolay yolu seçerler vicdanları sızlamaz, asıl sorun bu insan artıklarını yetiştirende ama ne yapılabilir ki?
Teşekkür ederim hocam. Dediğin gibi ucuz yırttık. Bizim telefon geri döndü. Fakat arabanın anahtarı gitti. 800 TL. Şimdi kilit sistemini el mecbur yeniden değiştireceğiz. Kocaman bir masraf da oradan çıkar. En azından telefon döndü.

Büyük geçmişler olsun nasıl oldu? Büyük ihtimalle telefonunu sıfırladılar. Sim kart taktığı anda çalan belli olur.

BTK'yı arayıp imei'yi verdim. Çalıntı diye. 1 gün sonra imei'den çalınan telefonuma sms gitti. Bana da geldi aynı mesaj. Telefon numarası da verdiğim için. "Şu şu imei'li cihaz çalıntıdır. En yakın polis merkezine teslim edin" diye. Hırsızın sattığı kişi gidip karakola teslim etmiş. O sayede telefonum bulundu.
Dip not:"Eğer çalındıktan sonra imei değiştirilmiş olsaydı telefon asla bulunamazdı."
MTK yongalı imesi değişen telefon almamak gerek. Aracınıza nasıl oldu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı