Çalışmayan RAM'in iadesi reddedildi

wumpuss

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Pazarama üzerinden kynconlıne adlı satıcıdan Micron Ram satın aldım. RAM kutusuz bir şekilde ve bir ambalajın içerisinde gönderildi. (ürünün açıklamasında vesaire kutusuz (tray) olduğu hakkında herhangi bir yazı yok.) RAM'i bilgisayarımda test ettiğimde çalışmadı. RAM'i direk yarın iade için kargoya verdim. Satıcı iade talebini oluşturduğum gün kargoya vermeden önce reddetti (nasıl böyle bir hakkı var bilmiyorum.). Fakat Pazarama bana kargo kodu verdiği için ben kargoya verebildim ve kargoya verdikten sonra reddettiğini gördüm. Pazarama müşteri hizmetlerini aradığımda yardım talebi oluşturdular. Tüm detaylarıyla anlattım. Ürünün kutusunu açarken ve test ederken videosunu çekmiştim, onları da ek olarak ekledim. Bana yardım talebinden sonraki gün kargoya verip vermediğimi sordular, kargoya verdiğimi söyledim ve takip numarasını ek olarak ekledim. Bugün iadenin ürünün ambalajı açıldığından dolayı reddedildiğini ve bana geri gönderildiği hakkında mail gönderdiler. Satıcı bugün kargoya verdi. Pazarama müşteri hizmetlerini aradığımda ise teknik servis raporu almam gerektiğini söylediler. Fakat Micron'un Türkiye'de yetkili Servisi'ni araştırdığımda bulamadım. Bunu müşteri hizmetlerine söylediğimde mail atın size numara verirler dedi. Satıcının diğer sitelerdeki mağaza sayfalarına baktığımda 2. el ürün gönderdiği gibi şikayetler bulunmakta. Ne yapabileceğim hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. RAM'in orijinal olmadığını düşünüyorum. Ekteki RAM'lerden alttaki laptopa takılı olan RAM. Laptopta tek slot var. Laptop modeli ASUS X541UJ-GO521T.

Dosya Ekleri

• ramler.png
    ramler.png
    370,5 KB · Görüntüleme: 69
  • ambalaj.jpg
    ambalaj.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 43
  • ramgorsel1.png
    ramgorsel1.png
    313,1 KB · Görüntüleme: 43
  • ramgorsel2.png
    ramgorsel2.png
    253,3 KB · Görüntüleme: 64
Vakit kaybetmeden tüketici hakem heyetine online başvurun, %100 haklı çıkacaksınız. Pazarama sitesi bu konularda malesef çok geride, şahsen ben oradan hiç sipariş vermiyorum.

Tüketici hakem heyetine başvurdum. 6 ay bekledim. Sonuç olarak cayma hakkının kullanıldığına dair evraki dosya olmaması sebebiyle red yedim. Cayma hakkımı kullandığımı nasıl gösterebilirim? Bu arada bu 2. başvurmam, ilk başvurmamda da Pazarama'yı şikayet ettiğim için aldığım satıcıyı şikayet etmem gerektiği hakkında red yedim. Yardımcı olan olursa sevinirim. Karşı taraf savunmaya cevap vermedi.

Dosya Ekleri

• IMG_20240417_195535.jpg
    IMG_20240417_195535.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 39
Tüketici hakem heyetine başvurdum. 6 ay bekledim. Sonuç olarak cayma hakkının kullanıldığına dair evraki dosya olmaması sebebiyle red yedim. Cayma hakkımı kullandığımı nasıl gösterebilirim? Bu arada bu 2. başvurmam, ilk başvurmamda da Pazarama'yı şikayet ettiğim için aldığım satıcıyı şikayet etmem gerektiği hakkında red yedim. Yardımcı olan olursa sevinirim. Karşı taraf savunmaya cevap vermedi.
İade taleplerine dair mail veya SMS tarzı şeyleri dosyaya ekleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı