Çözüldü Canon EOS M50 Mark II canlı yayın için görüntü aktarma nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

birusk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Canon EOS M50 mark II aldım, video kartına ihtiyaç duymadan direk webcam olarak kullanabileceğimiz iddia ediliyordu fakat alıp PC'ye bağladığımda inanılmaz kötü bir görüntü kalitesi ve düşük FPS ile karşılaştım.

Video capture cihazları ile geçtiğini iddia ediyorlar ama stüdyo için ayırdığım ışıklandırma parasını capture kartına vermek istemiyorum. Mini hdm ve HDMI çıkışlı bir kablo ile ekran kartından 4K görüntü alabilir miyim? Aktif olarak kullandığım ekran kartı 4060 Ti veya bunun dışında bir çözüm var mı, yardımlarınız lazım. ^^

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne kullanmamı önerirsiniz? Acilen ihtiyacım var.
Biraz araştırdım ama pek bir alternatif yok. Capture kartı almanız gerekiyor gibi.

Video çekecekseniz önce kameraya kayıt alıp programla videoya ekleyebilirsiniz. Onun dışında kartsız biraz zor gibi. Sebebi şu, sizin kameranızda USB 2.0 kullanılmış. USB 2.0 üzerinden anlık yüksek çözünürlüklü sıkıştırılmamış video aktarmak aktarım hızı gereği mümkün değil. Sıkıştırma işlemini anlık olarak yapmak da kamera işlemcileri için ağır bir işlem, video çekim esnasında sıkıştırma yapamıyor. Dolayısıyla ya USB 3.0 ve üzeri destekli bir kamera almanız ya da capture kartı almanız lazım.
Webcam Utility nedense düzgün performans göstermiyor. Bundan şikayetçi çok kullanıcı var. 576p gibi bir çözünürlük destekliyor.

Ne kullanmamı önerirsiniz? Acilen ihtiyacım var.
Biraz araştırdım ama pek bir alternatif yok. Capture kartı almanız gerekiyor gibi.

Video çekecekseniz önce kameraya kayıt alıp programla videoya ekleyebilirsiniz. Onun dışında kartsız biraz zor gibi. Sebebi şu, sizin kameranızda USB 2.0 kullanılmış. USB 2.0 üzerinden anlık yüksek çözünürlüklü sıkıştırılmamış video aktarmak aktarım hızı gereği mümkün değil. Sıkıştırma işlemini anlık olarak yapmak da kamera işlemcileri için ağır bir işlem, video çekim esnasında sıkıştırma yapamıyor. Dolayısıyla ya USB 3.0 ve üzeri destekli bir kamera almanız ya da capture kartı almanız lazım.

Son düzenleme:
Çözüm
Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim ben de aynı ürüne bakıyordum almak için ama sizden cevap bekleyeyim demiştim. Sizde aynı ürünü atınca hemen siparişi verdim. Aynı şekilde ben de Elgato almak istiyordum ama şu an ona bütçe ayırmam imkansız maalesef :(

Bu iş görür gibi. Elgato gibi markalara binlerce TL verecek durumunuz varsa onlara bakın tabii ama gerek yok diye düşünüyorum şahsen. No name ürünler de iş görür.

Rahatsız ediyorum tekrar kusura bakma. Bunu aldım da bunun için kablo da lazım. Mini HDMI giriş, HDMI çıkış için bir önerin var mı kablo markası olarak? Direkt ürün bağlantısı gönderbilirsen çok kolaylık sağlamış olursun. Çok teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı