Casper Excalibur çok mu ısınıyor?

Arkadaşlarımda G770 ve 900 var, G770'u gözümle gördüm 99 derece çalışırken arkadaşın demesine göre 102'ye kadar çıkıyormuş, işlemciyi kisitladik anca 87-86 ya düştü. Cihazı ilana koydu bile. G900 ise 2 defa servise gitti, aynı şekilde o da ısınıyor buna ek olarak oyunlarda mavi ekran verip çöküyor ve ısınıp performans kisiyordu, o da satmayı dusunuyor. Kısaca; alma.

Son kalite kasa kullanmaz Casper, bildiğim kadarıyla Clevo ve Quanta ile çalışıyor. Monster'ın MSI kasası var. 4000 serisi ile gelen laptopların çoğu iyi çalışıyor. Soğutma istiyorsan sıvı metale sahip Nitro 16 alırsın giriş seviyesinde sadece.

Haklı yorum, tabii ki kullanmayan ve bilgili hocalarım yorum yapsında 3 mesaj ile kalorifer yorumu yazmak hoş değil. Model yazmıyor bir şey yazmıyor. Yorum yapabilmemiz için kullanmaya gerek yok lakin kullananlardan çok kullanmayanların konuşması doğru zaten özellikle yeni çıkan G870'lerin kullanıcısı çok azdı bu forumda o yüzden önerenler vs. oldu. Ben kullanan biri olarak Nitro 16'yı ve Asus gibi modelleri daha çok öneriyorum ama ısıdan değil anakart ve kaliteden ötürü. Yeni yeni çoğaldı kullanıcıları.
Clevo kasa kullandım ama kalorifer niyetine. Ben Almanya'da da yaşadım. Laptop için stock kasalar vardı. Clevo kasayı adam bedava niyetine veriyorum diyordu dostum. Monster'a laf etmedim ki. Monster'in yüzde 80 ürünü clevo orası ayrı bir durum. "İyi" diyebilecegimiz kasalar MSI ve tongfang kasalardi. Önceden kasaya,klavye ye bakarak hangi kasa kullanildigini anlayabiliyorduk artık anlayamiyoruz. Tongfang görünüp, clevo'da çıkabiliyor. Yüzde 20 şansın var.

Arkadaşlarımda G770 ve 900 var, G770'u gözümle gördüm 99 derece çalışırken arkadaşın demesine göre 102'ye kadar çıkıyormuş, işlemciyi kisitladik anca 87-86 ya düştü. Cihazı ilana koydu bile. G900 ise 2 defa servise gitti, aynı şekilde o da ısınıyor buna ek olarak oyunlarda mavi ekran verip çöküyor ve ısınıp performans kisiyordu, o da satmayı dusunuyor. Kısaca; alma.
Yani, zaten giriş seviyesi ürünlerde ısıdan sorun bulmasanız bile panel, anakart, batarya, komponent vb. şeylerden illa kısıldığını açıkça görebilirsiniz. G770 eski clevo kullanıyor, ben kullanmadım. Kullanan gördüm, baya tutulmuş ama tabii tutulması iyi olması anlamına gelmiyor. 99 derece muhabbeti de yeni nesil intel işlemciler limite kafa atıyor resmen. Her laptop özellikle sıvı metal ile olanları bilmiyorum kullandığım bir kaç laptopa göre yorum yapıyorum tjmaxa kafa atıp darboğaz yaşamadan derecenin epey düşmesini sağlıyor laptop. Yani o 99 dereceyi görüp limit yiyip düşürmezse G770 zaten yanar veya arıza verir. 99 derecede sürekli çalışacak bir kalite laptop değil, kaldıramaz. G900 ise zaten eski, artık G911 var onun yerine. Kendi kullandığım G870 hakkında da konu açmıştım bakabilirsiniz eksilerine veya artılarına.

Clevo kasa kullandım ama kalorifer niyetine. Ben Almanya'da da yaşadım. Laptop için stock kasalar vardı. Clevo kasayı adam bedava niyetine veriyorum diyordu dostum. Monster'a laf etmedim ki. Monster'in yüzde 80 ürünü clevo orası ayrı bir durum. "İyi" diyebilecegimiz kasalar MSI ve tongfang kasalardi. Önceden kasaya,klavye ye bakarak hangi kasa kullanildigini anlayabiliyorduk artık anlayamiyoruz. Tongfang görünüp, clevo'da çıkabiliyor. Yüzde 20 şansın var.
Monster yeni clevo kasalar kullanıyor, eski clevolar kadar sorunlu değiller.

İçinizi rahatlatacaksa zaten Casper önermiyorum ben. Kendi tecrübelerimi aktarmayı, kendi düşüncelerimi kullandığım ürün ile aktarmayı ve insanlara yardımcı olmayı seviyorum.

Geri
Yukarı