Casper Excalibur G870 mavi ekran hatası

Whitecom

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Casper Excalibur G870 laptop aldım i7 12. nesil işlemci RTX 4060 ekran kartı 64 GB RAM var bilgisayarda Windows 10 yükledim sürücü güncelleştirmelerini tam yapmadığım zamanda 3-4 defa mavi ekran hatası aldım daha sonra Casper sitesinden sürücüleri indirdim hepsini kurdum 5-6 gün mavi ekran hatası almadım dün kullanırken tekrar mavi ekran hatası aldım. Mavi ekran hatasını aldığım zaman bilgisayar çok fazla güç de harcamıyordu YouTube'dan video izlerken karşıma çıktı.

Yukarıda belirttiğim sorun ile alakalı görseli de yükledim minidump dosyalarınıda atabilirim

Dosya Ekleri

• IMG_0216.jpeg
    IMG_0216.jpeg
    180,3 KB · Görüntüleme: 24

RAM belleklerin için bir test yap ve sonucu söyle, ona göre ilerleyelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Memtest yaptım resmi paylaşıyorum
IMG_0227.jpeg

@Whitecom hocam merhaba, dosyalardan birinde RAM hatası olduğu için bu testi istemiştim. Sorun olmaması güzel.

İlk iş hızlı başlat özelliğini kapatın. Rehber: Windows 10 hızlı başlat özelliğini kapatma

Sanal bellek ayarlarıyla oynadın mı? Bunun da cevabı lazım.

Bunu indirip oluşan linki paylaşın benimle.

Ek olarak olay raporlarını da paylaş: Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

Linki paylaştım.

Sanal bellek ayarları ile oynamadım.
Hızlı başlat özelliğini de kapattım.

Wiindows günlüklerinde olay raporlarını paylaştım. Kaydederken görüntü bilgileri kısmında 'görüntü bilgisi yok' ve Türkçe seçilebiliyordu. Adı 2 olan klasörde Türkçe olarak işaretlediklerim var. İlk açtığınız klasörde direk kaydettiklerim mevcut.

Bende PC'yi Windows'u kaldırıp tekrar kurdum belki düzelir diye ama tekrar mavi ekran hatası verdi. Minidump klasörünüde tekrar paylaştım o yüzden.

Az önce bir mavi ekran daha aldım Google da gezerken SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION olarak hata kodu aldım minidump dosyasını da paylaşıyorum.

Son düzenleme:
Son aldığın mavi ekrana ait dosyanın erişimini açmalısın.

Bu arada da ilk minidump dosyası tekrardan RAM'lere işaret ediyor. Windows bellek tanımlama aracı ile tekrardan RAM kontrolü yap. OCCT veya Testmem5 ile tekrardan yap. Sorun donanımsal olabilir.

Aşağıdaki sürücülerini güncelle;

Bluetooth & Wi-Fi:

Ekran kartı:
DDU ile 2 ekran kartının da sürücüsünü kaldırıp tekrar en son sürümlerini kur.

* Intel® Core™ i7-12650H Processor (24M Cache, up to 4.70 GHz) Downloads, Drivers and Software | Intel
* GeForce Game Ready Driver | 546.29 | Windows 10 64-bit, Windows 11 | NVIDIA

Sanal bellek ayarların otomatiğe mi ayarlı diye kontrol et.

Son aldığın mavi ekrana ait dosyanın erişimini açmalısın.

Bu arada da ilk minidump dosyası tekrardan RAM'lere işaret ediyor. Windows bellek tanımlama aracı ile tekrardan RAM kontrolü yap. OCCT veya testmem5 ile tekrardan yap. Sorun donanımsal olabilir.

Aşağıdaki sürücülerini güncelle;

Bluetooth & Wi-Fi:

ekran kartı:
DDU ile 2 ekran kartının da sürücüsünü kaldırıp tekrar en son sürümlerini kur.

* Intel® Core™ i7-12650H Processor (24M Cache, up to 4.70 GHz) Downloads, Drivers and Software | Intel
* GeForce Game Ready Driver | 546.29 | Windows 10 64-bit, Windows 11 | NVIDIA

Sanal bellek ayarların otomatiğe mi ayarlı diye kontrol et.

Erişimi açtım mavi ekran dosyasına dediklerini yapıp tekrardan durumu paylaşırım.
Sanal bellek ayarlarıma nasıl bakacağımıda açıklayabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı