Casper Excalibur G870 RTX 4060 alınır mı?

Oyun vs oynadığında onu geçtim işini yapmak için birkaç program kullanınca PC donar söyleyeyim. Şu anda bende 16 var o bile az bana.

Kardeşim daha sonradan RAM alır kendin takarsın o hiç sorun değil -Max bin lira falandır bunların 8 GB rami- ancak kronik sorunları var mı yok mu bir araştır. Bu fiyata 4060 sanki cidden fazla iyi gibi, sebebi ne acaba...

Olay RAM değil olay donanım Casper'in kendi driverları vs sıkıntılı fiyat ucuz ama alınır mı? Bilmem.

Bence 4060 diye Casper'a kalmaktansa 140W 4050 ASUS TUF tercih edin Casper'ın TDP değeri hem o kadar fazla değildir hem de MUX yoktur ayrıca. Kasa kalitesi lafları kesinlikle doğru tam 1 sene önce arkadaşımın 2060'lı modeli sadece 1 saniye ekranından tutularak taşındığı için ekran ve gövdeyi ikiye ayırdı. Yaptığı hareket doğru değil tabii ki çok dalga geçtik o zamanın parasıyla da yeni ekran 2000 civarı tutmuştu ama Victus'un çok laf atılan ekranı bile asla bu kadar zayıf olmaz. Macunu taze fanları temizlenmiş hali bile aşırı berbat soğutuyor alınalı 1 ay olan cihazın işlemci gücünü kısmadan soğutamadığını %100'de direkt kendini kapattığına da tanık oldum. 4060'yla gözünüzü boyatıp paranızdan etmelerine izin vermeyin bence.

Bende aynısı almayı düşünüyorum da satıcıya baktım Excalibur ama bir tane yorum ve değerlendirme yok hiçbir ürününde. PttAVM üzeri yeni mi satış yapmaya başladı acaba yoksa sahte satıcı mı?

@1xcs nasıl tüketiyor? Arkada ASUS, Razer gibi uygulamalar boşta olsa açık 4.3-4.7 RAM kullanıyor Windows 11 kullanıyorum. Sistemi nasıl kurup neler yaptığınıza bağlı.

@1xcs nasıl tüketiyor? Arkada ASUS, Razer gibi uygulamalar boşta olsa açık 4.3-4.7 RAM kullanıyor Windows 11 kullanıyorum. Sistemi nasıl kurup neler yaptığınıza bağlı.

Zaten orada dedim benimle alakalı diye ek olarak bu bilgisayarın kötü olduğunu göstermez kullanıcının sorunudur ama donanımsal olarak kendi kendine yetebilen bir marka değil yazılım ile ilgilene bir olarak bazen donanımsal hata alıyorum bunun yerine MSI ASUS gibi PC'ler almak hem donanımsal hem de yazılımsal anlamda bayağı iyi çünkü bu bilgisayarın driverları da sıkınıtılı oldugunu görüyorum.

Benim PC boşta 6-7 GB RAM
Ben bu yoruma cevap verdim. Ben PC'e çok güzel temiz format atarım, Recep Baltaş gibi bazı gereksiz Windows'un kurduğu kullanmadığım uygulamaları kaldırırım ve SSD yırtacak ayarları düzenler kurulacak temiz sürücüleri kurarım. Bak benim Chrome açık, Deezer Music açık ve Steam arkada açık senin söylediğin gibi boşta ki RAM kullanımı yok. Anlayan insan PC'in tüm nimetinden yararlanır. Öyle RAM az kullansın diye eski PC'lerde kasıyor gibi 50 ayarı da kapatmıyorum yani uğraşmadığım halde temiz şekilde RAM kullanımım var.
1682165598901.png

donanımsal olarak kendi kendine yetebilen bir marka değil
Casper eskiden kötü anıldığı için güven kalmadı aynı LG telefonlarda ki kötü durum gibi. Şimdiki yeni nesil bilgisayarlarını kullanmadığım için yorum yapamam. Evet eskiden bende de vardı Casper, ısınmaktan performans kayıpları ve parçaların kalitezliğinden mühendislik hatalarına kadar problemlerden cihaz parçalanıyordu.

Ben bu yoruma cevap verdim. Ben PC'e çok güzel temiz format atarım, Recep Baltaş gibi bazı gereksiz Windows'un kurduğu kullanmadığım uygulamaları kaldırırım ve SSD yırtacak ayarları düzenler kurulacak temiz sürücüleri kurarım. Bak benim Chrome açık, Deezer Music açık ve Steam arkada açık senin söylediğin gibi boşta ki RAM kullanımı yok. Anlayan insan PC'in tüm nimetinden yararlanır. Öyle RAM az kullansın diye eski PC'lerde kasıyor gibi 50 ayarı da kapatmıyorum yani uğraşmadığım halde temiz şekilde RAM kullanımım var.
Eki Görüntüle 1750419

Casper eskiden kötü anıldığı için güven kalmadı aynı LG telefonlarda ki kötü durum gibi. Şimdiki yeni nesil bilgisayarlarını kullanmadığım için yorum yapamam. Evet eskiden bende de vardı Casper, ısınmaktan performans kayıpları ve parçaların kalitezliğinden mühendislik hatalarına kadar problemlerden cihaz parçalanıyordu.

Ne Monster ne Casper paramı giderim paşalar gibi yabancılara verir arkama yaslanırım. " anlayan insan PC'in tüm nimetinden yararlanır." bu demek değil ki herkes PC'den anlamıyor kullandığım uygulamalar modlu olduğu için bu programları kullanmak adına arka planda bir sürü plugin çalışıyor ki aslında burada otomatik olarak RAM kullanımı çok fazla olabiliyor.

kullandığım uygulamalar modlu olduğu için bu programları kullanmak adına arka planda bir sürü plugin çalışıyor ki aslında burada otomatik olarak RAM kullanımı çok fazla olabiliyor.
Bunu de işte. Arkada çalışan modlu ve programlar açıksa o PC boşta olsa da kullanır. Herkes için bu durum geçerli değil, bilgisayarı nasıl kullanacağına bağlı. Oyunlar için günümüzde min 16GB ve çift kanal olacak. Günümüz kullanım için ofis ve ders için 8GB yeterli gidip sizin gibi arkada modlu şeyler çalıştırıyorsa alsın bir zahmet RAM kullansın.

Yeni konular

Geri
Yukarı