Çözüm Casper Phoenix Technologies BIOS Güncellemesi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SD Blood

Centipat
Daha fazla  
Selam,

Casper marka laptoplarda veya Phoenix Technologies Ltd. marka/modelli BIOS'larda güncelleme yapmakla ilgili internette bir bilgi bulamamıştım. Bunun sonucunda Casper ile iletişime geçerek ve biraz sıkıntılı da olsa, nasıl olduğunu öğrendim ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk olarak Casper.com.tr üzerinden destek mailine bilgisayarınızın arkasında yazan seri numarasını göndererek BIOS güncelleme dosyalarını istemeniz gerekmektedir. Zip içerisinde 2 adet dosya gönderilecektir. Bunlar DosFlash.exe ve BIOS.Cap olacaktır.

- Dosyaları zip'ten çıkararak flash diske içerisine direkt atın.
- Bilgisayarı kapatın.
- Flash bellek bilgisayara takılıyken CTRL + Home tuşlarına basılı tutun.
- Bilgisayarınız kapanabilir. Tekrardan açın ve BIOS güncellemesi başlayacaktır.
- 1-5 dakika sonra "Bios Update Succesfull." ibaresini göreceksiniz.
- Bilgisayarınız kapanıp yeniden açılacak ve güncelleme tamamlanmış olacak.

Güncelleme sonucunda Sistem Bilgisi ekranında yeni güncel sürüm bilgisine ulaşabilirsiniz.

İyi forumlar.

Exper Ultranote a5b-321 için BIOS update dosyası bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    104,1 KB · Görüntüleme: 430
Selam,

Exper'in sitesinde - Sürücü İndir - Exper - Seri No girerek ulaşabilirsiniz. Ulaşamıyorsanız, 0850 277 0085 numarasını arayıp talep etmenizi önerebilirim. Casper'da da aynı sorunu yaşadım ve çözümü müşteri hizmetlerinde buldum.

Selam,

Exper'in sitesinde - Sürücü İndir - Exper - Seri No girerek ulaşabilirsiniz. Ulaşamıyorsanız, 0850 277 0085 numarasını arayıp talep etmenizi önerebilirim. Casper'da da aynı sorunu yaşadım ve çözümü müşteri hizmetlerinde buldum.
Seri numaramı girmeme rağmen hiçbir şey olmuyor. En iyisi müşteri hizmetlerini ararım. Sağolun.

Selam,

Casper marka laptoplarda veya Phoenix Technologies Ltd. marka/modelli BIOS'larda güncelleme yapmakla ilgili internette bir bilgi bulamamıştım. Bunun sonucunda Casper ile iletişime geçerek ve biraz sıkıntılı da olsa, nasıl olduğunu öğrendim ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk olarak Casper.com.tr üzerinden destek mailine bilgisayarınızın arkasında yazan seri numarasını göndererek BIOS güncelleme dosyalarını istemeniz gerekmektedir. Zip içerisinde 2 adet dosya gönderilecektir. Bunlar DosFlash.exe ve BIOS.Cap olacaktır.

- Dosyaları zip'ten çıkararak flash diske içerisine direkt atın.
- Bilgisayarı kapatın.
- Flash bellek bilgisayara takılıyken CTRL + Home tuşlarına basılı tutun.
- Bilgisayarınız kapanabilir. Tekrardan açın ve BIOS güncellemesi başlayacaktır.
- 1-5 dakika sonra "Bios Update Succesfull." ibaresini göreceksiniz.
- Bilgisayarınız kapanıp yeniden açılacak ve güncelleme tamamlanmış olacak.

Güncelleme sonucunda Sistem Bilgisi ekranında yeni güncel sürüm bilgisine ulaşabilirsiniz.

İyi forumlar.
Hocam direk usb mi attınız yoksa rufus ile yazdırdınız mı?

Hocam bilgisayar kapanıp açıldığında tekrardan win artı home basmak gerekiyor mu yoksa sadece en başta mı öyle yapıcaz
Normal kapatın. Açmak için güç düğmesine bastığınız zaman, hızlıca CTRL + Home tuşuna basın. Zaten BIOS güncelleme ekranı otomatik gelecek.

Peki hocam neler değişti güncellediğin de ısınma sorunu performans hız vb...
Tek başına bir şey değiştiğini söyleyemem. Bu işlemi yapmadan 1 ay önce SSD ve ekstra RAM taktığım için bilgisayarca ciddi bir performans artışı oldu. BIOS güncellemesinin sunduğu bir avantaj varsa da, bu güncellemelerimden dolayı gözümden kaçmıştır. Zaten sonrasında PC'i yeğenime verip, yeni laptop aldım.

Geri
Yukarı