CAT 6 vs CAT 7 vs CAT 8

ScarFacee

Hectopat
Elimde CAT6 ve CAT7 kablo mevcut. Sorum şu; oturduğum binanın telefon hattı çok eski, iletilen hızı net alamıyorum. İnternet hızında dalgalanmalar oluyor. Kabine binam çok yakın bina içi ankastreden evime direk kablo çekmek istiyorum. Bunun için hangisini önerirsiniz? CAT6 ve CAT7 nexans kablo mevcut. CAT 8 için de bütçe sıkıntım yok, sıkıntısız en iyisi hangisi olur? Max 10 metre kablo yeterli olacaktır. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
CCDEB8D5-61A5-4FAB-8E86-5985F6C41AA1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
24 MBPS hız tanımlı size altyapıda 88 MBPS destekliyor siz 75 alırsınız. SNR değerinizde 30 dbi bir problem yok. Bunun neresinde kayıp yaşıyorsunuz anlamadım. Cat 7 veya 8 gereksiz olur 10 metre için CAT6 fazlasıyla yeterli. CAT5E çektirsen bile işini çok çok rahat görür. Fakat kaliteli olsun diyorsan al kalitelisinden bir CAT8 kablo. Dış izolesi daha dayanıklı olur çok uzun yıllar dayanır.

Ankastreden evinize bildiğimiz normal telefon kablosu çekseniz yeter. Ki şu anda o var anladığım kadarı ile. Sizin sorduğunuz bina içi kabloyu daha iyisi ile değiştirirsem saha hızlı internet alabilir miyim sorusu mu?
Eğer soru buysa hayır. İstersen CAT20 kablo çekin.
Hattın en sonundaki 10 metrelik kablonun kalın olması bir anlam ifade etmez.

Benim evimde de hat değerlerim çok kötüydü ve CAT7 S-FTP kablo alıp, binanın altındaki kutuya kadar çektim. Hat değerlerim şimdi çok iyi. Tavsiye ederim. S-FTP'de kablolar alüminyum folyolar içinde olduğundan, diğer elektrik kablo vs. etkilenmiyor, SNR değerleri bozulmuyor.

CAT6 yeterli olur. 10 metre için CAT7 gereksiz. Ayak altında olup ezilme bükülme ihtimali varsa tabi alabilirsiniz CAT7.

24 MBPS hız tanımlı size altyapıda 88 MBPS destekliyor siz 75 alırsınız. SNR değerinizde 30 dbi bir problem yok. Bunun neresinde kayıp yaşıyorsunuz anlamadım. Cat 7 veya 8 gereksiz olur 10 metre için CAT6 fazlasıyla yeterli. CAT5E çektirsen bile işini çok çok rahat görür. Fakat kaliteli olsun diyorsan al kalitelisinden bir CAT8 kablo. Dış izolesi daha dayanıklı olur çok uzun yıllar dayanır.
24 mgbt paketi kullanıyorum. Şuanlık ama aldığım evdeki hız 19 20 alt yapım 80 mgbt kadar destekliyo ama 24 net alamıyorum o yüzden iç hattı değiştirme gereksiniminde bulunuyorum snr değerim dün 30 ken bugün
0A7EB6C3-0343-4E80-B060-8AC3E6E3F296.png

Ankastreden evinize bildiğimiz normal telefon kablosu çekseniz yeter. Ki şu anda o var anladığım kadarı ile. Sizin sorduğunuz bina içi kabloyu daha iyisi ile değiştirirsem saha hızlı internet alabilir miyim sorusu mu?
Eğer soru buysa hayır. İstersen CAT20 kablo çekin.
Hattın en sonundaki 10 metrelik kablonun kalın olması bir anlam ifade etmez.
Hayır sorum o değil. Sorum bina kablom 10 yıllık var alt yapım 80 mgbt kadar desteklemesine rağmen 24 mgbt lik pakette 19 20 mgbt download alıyorum Türk telekomla görüştüğümde bina içi hattında sıkıntınız olabilir onu değiştirin dediği için elimde cat6 ve cat7 kablo mevcut zaten iletkenlik olarak sağlamlık olarak en iyi bi kablo çekmek istiyorum veri kaybı olmaması için

24 mgbt paketi kullanıyorum. Şuanlık ama aldığım evdeki hız 19 20 alt yapım 80 mgbt kadar destekliyo ama 24 net alamıyorum o yüzden iç hattı değiştirme gereksiniminde bulunuyorum snr değerim dün 30 ken bugün Eki Görüntüle 440148

Hayır sorum o değil. Sorum bina kablom 10 yıllık var alt yapım 80 mgbt kadar desteklemesine rağmen 24 mgbt lik pakette 19 20 mgbt download alıyorum Türk telekomla görüştüğümde bina içi hattında sıkıntınız olabilir onu değiştirin dediği için elimde cat6 ve cat7 kablo mevcut zaten iletkenlik olarak sağlamlık olarak en iyi bi kablo çekmek istiyorum veri kaybı olmaması için

Attığınız görsele göre modeme gelen hızda sorun yok. 24 megabitin tamamını alıyorsunuz görünüyor. Ayrıca 10 yıllık altyapı inşaat sektöründe yeni sayılır.
İstediğiniz kablo ile değiştirin modeme gelen hız şu an için değişmez. Siz servis sağlayıcınız ile görüşmelisiniz. Paketiniz müsait ise yükseltme talep edeceksiniz. Sizin hızınızı 24 megabit olarak sabitlemişler. Bu arada testi tam olarak hangi cihazdan yapıyorsunuz ve o cihaz modeme nasıl bağlı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı