CCleaner işe yarıyor mu?

CCleaner yerine bunu uygulayin. Evet, CCleaner guvenilirdir. Arkasinda AVG, Avast, Norton vardir. Yani, Norton, CCleaner'in sahibi; cunku Avast'i satin almisti, Avast ise iki sirketin de sahibiydi.

CCleaner yerine bunu uygulayin. Evet, CCleaner guvenilirdir. Arkasinda AVG, Avast, Norton vardir. Yani, Norton, CCleaner'in sahibi; cunku Avast'i satin almisti, Avast ise iki sirketin de sahibiydi.

Dediğim gibi temp ve %temp% dosyalarını otomatik silen bir .bat dosyası oluşturulabilir mi?

Ben CCleaner'den çok daha iyi programlar olduğunu düşünüyorum. Telefonda daha işe yarar ama CCleanere'e kalınmaz.

Dediğim gibi temp ve %temp% dosyalarını otomatik silen bir .bat dosyası oluşturulabilir mi?

Evet. Del gibi komutla basitce olusturulur da unuttum ben onlari. Del yazip dosya konumunu yazmak falan.

Yanlışlıkla ana klasör silinmesin? Windows hata verir.

Klasör silinirse tekrar oluşuyor diye biliyorum. O zaman içerisindekilerini silmek için bir komut lazım. İngilizce yazsa çıkar zaten deepl ile.

Dism++ ilgimi çekti. Oyunlarda FPS’im yüksek ama sık sık drop yaşıyorum. Bu sorunu çözebilir mi?
Bir arkadaşımın bilgisayarında masaüstünde bile yaşanan takılmaları çözmüştü, denemekte fayda var, temizlik işe yarayabilir, ramları kontrol ettiniz mi?

Buyrun, çok daha fazla klasörü benzer şekilde temizlik listesine ekleyebilirsiniz

Bir BAT dosyası içeriği eklemek istedim. Sistem 5 ifadeden fazlasını kullanamazsın hatası verdi. Echo'ya filan mı kızdı anlamadım. Neyse.

Birçok kolaylık sağlayan BAT dosyaları çok fazla kullanıyor.

Ben bugün bile birçok yedekleme otomasyonları veya toplu isim değişikliklerinde BAT tipi komut sistemi tercih ediyorum. BAT dosyayı zamanlıyıca bağlayarak işleri adım adım yaptırıp sonra log dosya elde edebilirsiniz de.

CCleaner'ı halen kullanıyorum. Sadece çöp temizlemek için değil register temizliği ve program ekle kaldır kısmında gözükmeyen programları silmek için de işe yarıyor ayrıca içindeki diğer sekmelerden otomatik başlayan veya sisteme entegre edilmiş bazı çalışan görevleri de durduruyorum.

Extra olarak da "geek uninstaller" ın Free'sini de kullanıyorum Edge vb yazılımları zorla sistemden sildirmek için.

Bu tür tool programların hepsinin kendince faydası avantajı var. Kişisel iş/amaç/hedef/kolaylık/tecrübe gibi farklı hizmetler sağlıyorlar.

Duplicate finder, folder2ISO, unlocker gibi toollar da dahil.

kabul edecek mi forum;
Kod:
cd /d c:\
attrib +a -s -h -r thumbs.db /s
del /s /f thumbs.db

cd /d d:\
del /s /f thumbs.db

cd /d e:\
del /s /f thumbs.db

cd /d f:\
del /s /f thumbs.db

cd /d g:\
del /s /f thumbs.db

cd /d h:\
del /s /f thumbs.db

cd /d i:\
del /s /f thumbs.db

cd /d j:\
del /s /f thumbs.db

cd /d k:\
del /s /f thumbs.db

veya

Kod:
del /s /f /q c:\windows\temp\*.*
rd /s /q c:\windows\temp
md c:\windows\temp
del /s /f /q C:\WINDOWS\Prefetch
del /s /f /q %temp%\*.*
rd /s /q %temp%
md %temp%
deltree /y c:\windows\tempor~1
deltree /y c:\windows\temp
deltree /y c:\windows\tmp
deltree /y c:\windows\ff*.tmp
deltree /y c:\windows\history
deltree /y c:\windows\cookies
deltree /y c:\windows\recent
deltree /y c:\windows\spool\printers
del c:\WIN386.SWP
cls

Son düzenleme:
Cleaner programları kullandığım zaman sistemimin boot dosyası çöküyordu sürekli format atmam gerekiyordu. Bence riske girmeye değmez.

Geri
Yukarı