Chat GPT ile nasıl satranç oynanır?

shirai

Kilopat
Daha fazla  
Chat GPT ile satranç oynamak istiyorum. Ama internete bağlı olmadığı için internet üzerinden oynayamıyorum. Notasyon üzerinden oynamaya çalıştığımda ise tamamen saçmalıyor. Taşların doğru yerini bilemiyor taşları yanlış algılıyor.

GPT için bunun iyi bir yolu zaten yok sanırım. Aynı şekilde saçmalayıp duruyor. Satranç robotlarını deneyin. Stockfish gibi.

GPT-3.5-turbo modeli ile uzun oyunlar - açılışları yapmasını sağlayabilirsiniz - pek mümkün değil. API erişiminiz varsa GPT-3.5-turbo-instruct'ı deneyebilirsiniz. O model, chat modeline kıyasla satrançta biraz daha tutarlı.

Önce taşların yerini, taşların hareketlerini, satranç tahtasını ve açılışları öğretebilirsiniz.

Denedim ama 10.hamleye gelmeden sacmalayip taşların olduğu yeri karıştırıyor.

GPT için bunun iyi bir yolu zaten yok sanırım. Aynı şekilde saçmalayıp duruyor. Satranç robotlarını deneyin. Stockfish gibi.
Acaba ne seviyede diye chat GPT yi denemek istedim, ben mi düzgün kullanamıyorum diye bi sorayım dedim.

GPT-3.5-Turbo modeli ile uzun oyunlar - açılışları yapmasını sağlayabilirsiniz - pek mümkün değil. API erişiminiz varsa GPT-3.5-Turbo-instruct'ı deneyebilirsiniz. O model, chat modeline kıyasla satrançta biraz daha tutarlı.

Tam anlayamadım bahsettiginiz şeyi fakat o halde bile biraz daha tutarlı dememiz açıkçası çok da uğraşmaya değer bir şey olduğu izlenimi vermedi bana

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı