ChatGPT yapay zeka mı?

Hit monkey

Centipat
ChatGPT tam anlamıyla bir yapay zeka değil bence. En önemli sebebi kendi kendini güncelleyemiyor ama hakkını yemeyelim belli yapay zeka kısmı da var. Sizce de böyle mi?

Benim bildiğim tamamen yapay zeka ve yazdıklarınla Free bir şekilde tıpkı midjourney gibi beslenen gitgide gelişen henüz olmasa da kısa bir süre sonra adından çokca söz ettirilen bir yapay zeka olacaktır :)

ChatGPT tam anlamıyla bir yapay zeka değil bence. En önemli sebebi kendi kendini güncelleyemiyor ama hakkını yemeyelim belli yapay zeka kısmı da var. Sizce de böyle mi?

Bildiğim kadarıyla ChatGPT'nin bilmediği şeyleri siz ticket olarak yazdığınızda öğretiyorsunuz. Pek emin değilim bir yerde okumuştum. Ancak ChatGPT tamamen yapay zekadır bana göre. Sorduğunuz soruları normal bir insan gibi size cevaplıyor, saniyeler içerisinde verileri tarayıp size kendince özetliyor. Bence çok iyi bir teknoloji.

@Hit monkey evet, yapay zekadır. Yapay zekayı bir insana benzetmemiz gerekirse;
Doğru yolu zihninde tartıp seçebilen insanda vardır, düşünemeden yaşayanda.
Bu demek oluyor ki yapay zekanın da gelişmişlik düzeyi onu bulunduğu kategoriden çıkaramaz.

Bazen cevaplayamayacağı sorular sorunca ben bir dil modeliyim diyor. Örneğin bugün hava İstanbul'da kaç derece dersen bu cevabı alabilirsin.

Kendini güncelleyen yapay zeka üretilmemeli ya da uretilsede internete erişimi ve gerçek hayata erişimi olmamalı. Bilim kurgu filmindeki olaylar gerçek olur.

Evet yapay zeka, kabaca hangi cümleye ne cevap vereceğinin bilgileri var içinde. Ne cevap vereceğini bilmediği cümle olursa da cevap veremiyor mesela, sonra siz cevap için fikir verebiliyorsunuz ticket atarak.

Geri
Yukarı