Cherry Omoda 5 mi, MG HS mi?

Frukoow

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba elimde Opel Astra 2013 model var. Cherry omoda 5 veya mg HS almak istiyorum bazıları alma pişman olursun o araba teneke (Cherry için) diyorlar.
Cherry veya mg alınır mı? Hangisi teknolojik açıdan güvenlik açıdan daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba elimde Opel Astra 2013 model var. Cherry omoda 5 veya mg HS almak istiyorum bazıları alma pişman olursun o araba teneke (Cherry için) diyorlar.
Cherry veya mg alınır mı? Hangisi teknolojik açıdan güvenlik açıdan daha iyi?
Ben MGleri begenemedim, Omoda 5'e bindim cok guzel arac. Teneke lafi klasik her markada oldugu gibi marka karalama hocam alakasi yok. Chery araclarinin ic mekan kalitesi cogu Fransiz araclarina gore daha kaliteli benim fikrimce.

Ben mgleri begenemedim, omoda 5'e bindim cok guzel arac. Teneke lafi klasik her markada oldugu gibi marka karalama hocam alakasi yok. Cherry araclarinin ic mekan kalitesi cogu fransiz araclarina gore daha kaliteli benim fikrimce.

Mglerde güzel ama bir Cherry etmez. İç mekanları çok iyi Mercedes ile yarıştırılır mı bilmem ama Cherry ayrı Mercedes ayrı hocam. Haftaya bayileri geziceğim ama hangi aracı alacağım hala bulamadım kaç tane forum gezdim :) Opel'lerde güzel ama limiti aşıyor. O yüzden mg ve Cherry'lere yöneldim. Euro ncap testinden dolayı tenekedemiş olabilirler mi sizce? Kaza yapınca araç airbag açmıyormuş.

Mglerde güzel ama bir Cherry etmez. İç mekanları çok iyi Mercedes ile yarıştırılır mı bilmem ama Cherry ayrı Mercedes ayrı hocam. Haftaya bayileri geziceğim ama hangi aracı alacağım hala bulamadım kaç tane forum gezdim :) Opel'lerde güzel ama limiti aşıyor. O yüzden mg ve Cherry'lere yöneldim. Euro ncap testinden dolayı tenekedemiş olabilirler mi sizce? Kaza yapınca araç airbag açmıyormuş.
Opel eski kalitesi yok o para etmez. EuroNcap olayina da farkli yine Euroncap tarzi bir carpisma testi firmasi varmis sanirsam, testleri orada yapilmis. Benim fikrimce Omoda 5'in fiyat olarak ederi 2 milyon ama o parayi koyarsa bizim ulkede yeni oldugundan dolayi satamaz ama kesinlikle ic mekan kalitesi olarak cogu fransiz otomobilinden garanti daha kaliteli. Kaza yapinca airbag olayi da oyle bir suru unlu araba modeli var, airbag sistemi sasabiliyor. 50 tane kazanin 1 tanesinde arac acmayinca hemen marka karalama baslar, bu klasiktir. Başta bende cok on yargiliydim ama bindikten sonra tum on yargilarim kirildi. Ama aldiktan sonra lastikleri degistirmenizi oneririm :) Bu saatten sonra da Turkiyeden cekilecegini zannetmiyorum cok yuksek satis rakamlari yakaladi, en cok satis yapan markalarin arasinda suanda.
Fransiz markalariyla kapistirilacak bir marka oldugunu dusunuyorum, elbette Alman ve Japonlar bu isin zirvesi.

Tiggo 7 pro kullanıyorum.Yakıt bir problem değil bence 183 beygirlik bir araba ve yerden yüksek.Şehir içi 9 lt yakıyor.Omoda 5 daha az yakacaktır.Mg HS modelinde vites ve motor arasıda sesli çalışma mevcut ve ilk kalkışlarda araç çok hantal kalıyor.Malzeme kalitesi olarak Mg HS 2-3 gömlek daha üstün olabilir.İkisiylede test sürüşü yapıp karar vermekte fayda var.Airbag açmama olayı ise saçmalık.Başka marka gruplarına girerseniz orda da aynı şeyi görürsünüz.Kazada sensöre gelip gelmemesiyle ilgili.Başka grupta Hyundai Bayon airbag açmamıştı.

Opel eski kalitesi yok o para etmez. Euroncap olayina da farkli yine euroncap tarzi bir carpisma testi firmasi varmis sanirsam, testleri orada yapilmis. Benim fikrimce omoda 5'in fiyat olarak ederi 2 milyon ama o parayi koyarsa bizim ulkede yeni oldugundan dolayi satamaz ama kesinlikle ic mekan kalitesi olarak cogu fransiz otomobilinden garanti daha kaliteli. Kaza yapinca airbag olayi da oyle bir suru unlu araba modeli var, airbag sistemi sasabiliyor. 50 tane kazanin 1 tanesinde arac acmayinca hemen marka karalama baslar, bu klasiktir. Başta bende cok on yargiliydim ama bindikten sonra tum on yargilarim kirildi. Ama aldiktan sonra lastikleri degistirmenizi oneririm :) bu saatten sonra da Türkiye'den cekilecegini zannetmiyorum cok yuksek satis rakamlari yakaladi, en cok satis yapan markalarin arasinda şu anda.
Fransiz markalariyla kapistirilacak bir marka oldugunu dusunuyorum, elbette alman ve Japonlar bu isin zirvesi.

Evet haklısınız hocam, marka karalama şimdi dediğiniz için Opel'in eski kalitesi kalmadı doğru diyorsunuz omoda 5 ülkemize yeni geldiğinden dolayı fiyatı fazla değil şimdi siz açıklayınca artık kafamda soru işareti kalmadı umarım iyi bir marka olması dileği ile Türkiye'den çekilme konusu ise evet dediğiniz gibi bizim mahallede 3 tane Cherry var ve nerede görsem hep Cherry görüyorum mg görüyorum teşekkür ederim.

Tiggo 7 Pro kullanıyorum. Yakıt bir problem değil bence 183 beygirlik bir araba ve yerden yüksek. Şehir içi 9 lt yakıyor. Omoda 5 daha az yakacaktır. Mg HS modelinde vites ve motor arasıda sesli çalışma mevcut ve ilk kalkışlarda araç çok hantal kalıyor. Malzeme kalitesi olarak mg HS 2-3 gömlek daha üstün olabilir. İkisiylede test sürüşü yapıp karar vermekte fayda var.

Yakında test sürüşüne çıkacağım hocam mg araçlardan fazla ses geliyor farkındayım bir sorayım demiştim bu ülkemizde Cherry'ye teneke demelerinin sebebi neydi diye sorayım güvensiz bir araç gibi de durmuyor canlı yani :D

Yakıt masrafını problem etmeyecekseniz Cherry alabilirsiniz.

Yakıt derken ne kadar yakıyor peki?

Amacım marka karalamak değil.Bütün markalarda olabileceğinizi görmeniz için paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_3541.jpeg
    IMG_3541.jpeg
    230,8 KB · Görüntüleme: 39
Amacım marka karalamak değil. Bütün markalarda olabileceğinizi görmeniz için paylaşıyorum.

Ben her araç kaliteli güvenli demiyorum :) sonumuz illaki kara toprak ama en azından erken de ö*meyelim güzel bir araç seçmek istiyorum 3 4 yıl falan idare etsin sonra bakarız :) şimdi attığınız mesajlar dahilinde markaya güvenim yükseldi. Teşekkür ederim amaç markanın ismini karalamakmış :)

Ben her araç kaliteli güvenli demiyorum :) sonumuz illaki kara toprak ama en azından erken de ö*meyelim güzel bir araç seçmek istiyorum 3 4 yıl falan idare etsin sonra bakarız :) şimdi attığınız mesajlar dahilinde markaya güvenim yükseldi. Teşekkür ederim amaç markanın ismini karalamakmış :)
Tabii ki her araçta sorun çıkabilir ancak insanımız abartmayı çok seviyor.Bu fiyata bu donanımı veren başka bir marka yok.Az paraya çok köfte almış oluyoruz.Hiç birimizde parayı ağaçtan toplamıyoruz neticede.Ben gayet memnunum herhangi bir sıkıntısını görmedim.5 yıl 150.000 km garantisi var zaten.

Geri
Yukarı