Chrome fazla RAM tüketiyor

Lynchburg

Hectopat
Anormal bir şekilde RAM kullanımı anlık çok artıyor. Maksimum 2 sekme açık olur her zaman. Chrome'un RAM kullanımın çok olduğunu yıllardır biliyorum ancak son zamanlarda çok fazla arttı ve merak ettiğim şu ki; bilmediğimiz arkada işlemde olan başka durumlar mı söz konusu acaba?

Dosya Ekleri

• chrome.JPG
    chrome.JPG
    26,2 KB · Görüntüleme: 28
Anormal bir şekilde RAM kullanımı anlık çok artıyor. Maksimum 2 sekme açık olur her zaman. Chrome'un RAM kullanımın çok olduğunu yıllardır biliyorum ancak son zamanlarda çok fazla arttı ve merak ettiğim şu ki; bilmediğimiz arkada işlemde olan başka durumlar mı söz konusu acaba?
Gereksiz uzantıları silin.

Thorium kullanırken bende 800 yiyor.

Chromu aç - ayarları aç - performans görünecek solda orada RAM tasarrufu var onu aç.

Deneyeceğim teşekkür ederim.

Gereksiz uzantıları silin.

Uzantı kullanmıyorum.

Thorium kullanırken bende 800 yiyor.

Daha önce denemedim o tarayıcıyı memnun musunuz?

Opera GX de RAM sınırlama var, oyun falan açtığımda kaynaklarımı harcamasın diye kullanıyordum.

Arka planda açık durumdayken mi?

Sırf bundan dolayı 4-5 yıldır sadece Microsoft Edge kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Alışamadım maalesef ama mecburen yöneleceğim sanırım. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı