Çözüldü Chrome kendi kendine arama motorunu Bing'e değiştiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

garxyus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Chrome tarayıcı kendi kendine arama motoru değiştiriyor ve kullanıcı olarak benim değiştirmeme izin vermiyor. Regedit'de resimdeki kuralları buldum. Kuralları silip, reset attıktan sonra bir sürelik problem çözülüyor ama sonra yeniden Bing kuralları yazılıyor. Daha bugün başladı ve son 1 haftadır bilgisayarda indirme işlemi falan yapmadım. Eklentileri sildim, sorun devam etti.

Screenshot_4.png

Screenshot_3.png

Çözüm
Hocam bilgisayarınız şirket bilgisayarı mı ?
Hayır, kendi bilgisayarım.

Güncelleme:
İnternette biraz araştırma yaptım. Sorunun virüsle alakalı olabileceğini belirten bir çok kaynak gördüm. Malwarebytes ile bilgisayarı taradım, birşey çıkmadı. Başka kaynaklarda "Policy" kısımlarında resetleme işlemleri yapılması gerektiği belirtilmiş. Onu da denedim, bazıları hata verdi, bazıları olmadı. Sonuç yine değişmedi.
Ben de sorunun çözümünü formatta buldum.
Hocam bilgisayarınız şirket bilgisayarı mı ?
Hayır, kendi bilgisayarım.

Güncelleme:
İnternette biraz araştırma yaptım. Sorunun virüsle alakalı olabileceğini belirten bir çok kaynak gördüm. Malwarebytes ile bilgisayarı taradım, birşey çıkmadı. Başka kaynaklarda "Policy" kısımlarında resetleme işlemleri yapılması gerektiği belirtilmiş. Onu da denedim, bazıları hata verdi, bazıları olmadı. Sonuç yine değişmedi.
Ben de sorunun çözümünü formatta buldum.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı