Chrome "Status_access_vıolatıon" hatası

tango1neverdies

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, Chrome Opera'da sürekli hay aksi uyarısı alıp sürekli hata alıyorum.
Hata kodu: Status_access_vıolatıon
Ne yaptıysam sorunu çözemedim, donanım hızlandırmayı açıp kapatmak, reklam engelleyiciyi açıp kapattım vs.
ve arada sırada mavi ekran hatası alıyorum, Windows 10 Pro kullanıyorum lisanslı.

Dosya Ekleri

• crome sorun.jpg
    crome sorun.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 56
Eklentilerinizden biri engelliyor olabilir. Gördüğüm kadarıyla VPN aktif, onu kapatınca da aynı mı?

Evet Bütün eklentieri kapattım aynı kafasına göre özellikle YouTube'da hata veriyor.

Olayın sanki çözümünü buldum. ASUS XMP tweaked ayarlamıştım. Onu XMP 1 çektim sorun düzeldi gibi. Olay biraz garip Steam'i yeniden başlatıyor. Chrome kapanıyor. Yeniden açılıyor oyunda iken oyundan atıyor bilgisayar. İyice saçmalamaya başladı. Aklıma XMP ayarı geldi. Onu ayarladım. Şu anda bir sıkıntı yok. Kullanacagım bakalım neler olacak.

Maalesef aynı hataları almaya ve artık mavi ekran hatalarının artması sonucuna ulaştım minidump dosyasını paylaşıyorum.Minidump

Arkadaşlar olayın kullandıgım işlemcinin (Intel 13700k) megahertz olarak en yüksek 5600 megahertz destekledigini gördüm ve anakarttan ayarı o şeklide ayarladım şimdilik düzeldi ancak takibine devam ediyorum.

Evet arkadaşlar sorun çözülmüştür dedigim gibi işlemcin en yüksek 5600 megahertz RAM hızını desteklediği için ben 6000 megahertze ayarlıyordum daha dogrusu XMP ayarında 6000 açılıyor ondan dolayı yapıyormuş şimdi stabil oldu bilgisayar Ark Intel sitesinden bakınca gördüm.

Son düzenleme:
xmp1 xmp2 ile alakalı hocam ddr5 sistemler daha tam randımanlı çalışmıyor. Xmp açmadan kullanırsan sıkıntı olmuyor ramleri 7200 mhz çekince;

STATUS_ACCESS_VIOLATION bu geliyor sonra ayrıca chrome kendi kendine kapanıyor.
Oyunlarda da ara atmalar oluyor mavi ekran sorunu yaşamadım.

Xmpleri açınca çakışma gibi bir şey oluyor herhalde.

Evet bütün eklentieri kapattım aynı kafasına göre özellikle YouTube'da hata veriyor.

Olayın sanki çözümünü buldum. ASUS XMP tweaked ayarlamıştım. Onu XMP 1 çektim sorun düzeldi gibi. Olay biraz garip Steam'i yeniden başlatıyor. Chrome kapanıyor. Yeniden açılıyor oyunda iken oyundan atıyor bilgisayar. İyice saçmalamaya başladı. Aklıma XMP ayarı geldi. Onu ayarladım. Şu anda bir sıkıntı yok. Kullanacagım bakalım neler olacak.

Maalesef aynı hataları almaya ve artık mavi ekran hatalarının artması sonucuna ulaştım minidump dosyasını paylaşıyorum.Minidump

Arkadaşlar olayın kullandıgım işlemcinin (Intel 13700k) megahertz olarak en yüksek 5600 megahertz destekledigini gördüm ve anakarttan ayarı o şeklide ayarladım şimdilik düzeldi ancak takibine devam ediyorum.

Evet arkadaşlar sorun çözülmüştür dedigim gibi işlemcin en yüksek 5600 megahertz RAM hızını desteklediği için ben 6000 megahertze ayarlıyordum daha dogrusu XMP ayarında 6000 açılıyor ondan dolayı yapıyormuş şimdi stabil oldu bilgisayar Ark Intel sitesinden bakınca gördüm.

Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum artık. Yardımını bekliyorum. Bende DDR5 kullanıyorum. RAM'lerim 32 GB 7600 MHz ben hiçbir voltaj ayarı değiştirmeden 6800'e cekmiştim. Daha önce de yaptım ama sorun yaşamamıştım. Formatladıktan sonra bu hata kodunu tarayıcılarda bende alıyorum. Ne olur bana ne yapacağım hakkında yardım et. Kafayı yedirdi bu hata kodu.

13900k işlemcimde sıkıntı varmış yenisiyle değiştirdiler.

Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum artık. Yardımını bekliyorum. Bende DDR5 kullanıyorum. RAM'lerim 32 GB 7600 MHz ben hiçbir voltaj ayarı değiştirmeden 6800'e cekmiştim. Daha önce de yaptım ama sorun yaşamamıştım. Formatladıktan sonra bu hata kodunu tarayıcılarda bende alıyorum. Ne olur bana ne yapacağım hakkında yardım et. Kafayı yedirdi bu hata kodu.
işlemcimde sıkıntı çıktı tek tek denedim her parçayı bu arada.

13900k işlemcimde sıkıntı varmış yenisiyle değiştirdiler.

İşlemcimde sıkıntı çıktı tek tek denedim her parçayı bu arada.

Ciddimi diyorsun hocam? Benim de 13900k var. Ne arızasıymış peki?

Evet bütün eklentieri kapattım aynı kafasına göre özellikle YouTube'da hata veriyor.

RAM hızınızı kaça cektiniz hocam?

Geri
Yukarı