Çift monitör kullanımı oyunlarda FPS düşürür mü?

Ahmed.arif

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx6600 Ekran Kartı
Ryzen 5 5500 İşlemci
A320M-C R2.0 Anakart
16GB Corsair Ram
Sistemim RX6600 Ryzen 5 5500 16 GB RAM. Yeni bir monitör aldım 1920/1080 eski monitörümde aynı çözünürlükte ikisini bir arada kullanmayı düşünüyorum. Eskisinden yayın izlerken yenisinde oyun oynarsam FPS de çok düşüş yaşar mıyım? 165FPS sabit almak amacım örnek olarak Valorant oynarken arkada bir video izlesem 165'in altına düşer miyim?

Az da olsa etkiler. Sizin sisteminizde Valorant oynarken 165 altına düşmezsin.

Etkisi olur tabii lakin sizin sistem özelliklerinizde, Valorant gibi oyunlarda hiçbir sıkıntı olmaz.

Sadece Valorant değil. Mesela Dragon's Dogma 2 oynuyorum bu aralar FPS hep 35-60 arası bölgeye göre değişiyor. Ama demek istediklerinizi anladım teşekkürler. Küçük FPS düşmesi çok da sorun yaşatmaz diye düşünüyorum.

Kullanacağınız programlara göre durum değişir ancak etkisi çok az olacağından problem yaşamazsınız.

Kullanacağınız programlara göre durum değişir ancak etkisi çok az olacağından problem yaşamazsınız.

Hareketli ekran arka planı, Steam, Xbox, Epic gibi uygulamalar hariç kullandığım bir uygulama yok.

@Ahmed.arif Sizin kullanımızda sorun çıkmayacaktır ancak misal tarayıcınızda 100'den fazla sekme açık olduğunu düşünelim ve diğer monitörünüzde de tam ekranda 4K video açık olursa ciddi oranda FPS kaybı yaşarsınız. Tabi bu size söylediğim en kötü senaryo. Normal bir kullanımda sizi rahatsız etmez.

@Ahmed.arif Sizin kullanımızda sorun çıkmayacaktır ancak misal tarayıcınızda 100'den fazla sekme açık olduğunu düşünelim ve diğer monitörünüzde de tam ekranda 4K video açık olursa ciddi oranda FPS kaybı yaşarsınız. Tabii bu size söylediğim en kötü senaryo. Normal bir kullanımda sizi rahatsız etmez.

Anladım teşekkürler.

Geri
Yukarı