Çizim yapmaya başlamak istiyorum

Evet çizmedim. Çok çizmem gerek biliyorum ama tam olarak nereden başlamam gerek çözemedim.
Eğer öyle ise attığın resmi hemen çizemezsin, çizmeye çalışsan da çizim hakkında altyapın olmadığı için çok hatalı olur. O resme baktım da, çizeri sadece fotoğrafa bakarak yapmış (yüz orantısızlığından anlaşılıyor). Fotoğrafa bakarak çizmek eğitici olmaz.

Küçük resimde gözüken gibi çizim yapmak istiyorum. Öyle kendi kendime videolar izleyerek vs. yapmak istiyorum. Sanırım karakalem oluyor, tam bilmiyorum. Başlangıç için almam gereken kalemler nelerdir? Kendi önerilerinizi de görmek isterim.

Kendi ellerinizlemi yaptınız o fotoğrafı. Öyleyse doğuştan ressamsınız. Bravo

Eğer öyle ise attığın resmi hemen çizemezsin, çizmeye çalışsan da çizim hakkında altyapın olmadığı için çok hatalı olur. O resme baktım da, çizeri sadece fotoğrafa bakarak yapmış (yüz orantısızlığından anlaşılıyor). Fotoğrafa bakarak çizmek eğitici olmaz.
Resime bakmadan nasıl yapabilir peki, aklından mı? Ve bunlara göre benim anatomi çalışması mı yapmam gerekiyor?

Üst üste koyup çizmek için mi?
Eğer gerçekten bir şeyi yetenek ve hayal gücü ile yapmayacaksan kopyadan başka seçeneğin yok ve bu sana para kazandırmaz. Resim kopyalamaktan zevk de alamazsın. Yetenk ve çalışma yoksa olmaz bunlar.

Kendi ellerinizlemi yaptınız o fotoğrafı. Öyleyse doğuştan ressamsınız. Bravo
O fotoğraftaki resim de kopya ve anatomik yönden başarısız.

Yeni konular

Geri
Yukarı