Çöken bilgisayardan veri kurtarmak mümkün mü?

AzaziL23

Hectopat
Daha fazla  
Nasıl anlatacağımı ya da daha doğrusu konu başlığı olarak arayacağımı bilmiyorum.

Elimde eski bir HDD vardı, onda bad sector vs açıkken bilgisayar/disk yönetimine girdim (neden girdiğimi de bilsem) açmayıp uyarı verdi, açmak için formatı değiştirin gibi bir şeydi. Onay verince mavi ekran ve PC çöktü. Format USB onarmayı deneyeyim dedim yok, benzer yolla basit şekilde verileri en azından kurtarayım dedim SSD Full boş görünüyor. Çıkamadım işin içinden. Geri getirme ihtimalimiz var mıdır yoksa SSD'nin formatını değiştirdiğinden dolayı komple sildi mi her şeyi? Formatı ne yaptı onu da bilmiyorum ama SSD tekrar kullanılır mı yoksa o da çöp mü oldu veriler gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Verileri geri getirebilirsiniz fakat bunun için ücretli araçlar var. Ücretsiz araç var mı bilmiyorum. Malum yollardan elde ederim diyorsanız ismini söyleyebilirim. USB belleğe yazıyorsunuz sonrasında ise BOOT ediyorsunuz. Orada diski diske kopyalama, disk içinde gezme, diski silme gibi birçok araç yüklü.

Active Data Studio. Yazılımın son güncel sürümü 23.0.5'dir.

Bir çok noktadan biraz daha sakin kafayla baktım ama SSD sıfırlanmış durumda.

Verileri geri getirebilirsiniz fakat bunun için ücretli araçlar var. Ücretsiz araç var mı bilmiyorum. Malum yollardan elde ederim diyorsanız ismini söyleyebilirim. USB belleğe yazıyorsunuz sonrasında ise BOOT ediyorsunuz. Orada diski diske kopyalama, disk içinde gezme, diski silme gibi birçok araç yüklü.

Active Data Studio. Yazılımın son güncel sürümü 23.0.5'dir.

Tşk ederim hocam bakayım ama disk içinde gezmekten ziyade silinen veri geri getirme lazım sanırım bana.

Bir çok noktadan biraz daha sakin kafayla baktım ama SSD sıfırlanmış durumda.

Dediğim program silinen verileri geri getirme özelliğine de sahip. Hiçbir dosya aslında silinmiyor, üzerine yazılana kadar orada duruyor.

Geri
Yukarı