Çözüm Content Manager Slimdx.dll Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KaanKalay2121

Centipat
Daha fazla  
Merhaba sayın Technopat Sosyal kullanıcıları,

Bu benim hazırladığım ilk rehber, bu yüzden küçük hatalarım olabilir, kusuruma bakmayın.

Öncelikle, "Content Manager" nedir ve neden kullanılır?

Content Manager, Assetto Corsa oyunu için geliştirilmiş bir uygulamadır. Assetto Corsa oyuncuları, bu uygulamayı kullanarak oyunlarına modlar, haritalar, shader'lar ve araçlar gibi ek içerikler yükleyebilir ve yönetebilirler.

Bu hata nasıl ortaya çıkar? Content Manager'ı açarken ekteki resimde olduğu gibi görünebilir ve uygulama açılmaz.

Ekran Alıntısı.PNG

Peki bu hatanın çözümü nedir?

Bu hatayla ilgili forumlarda birden fazla konu olmasına rağmen, bazıları tam cevabını alamamış veya bazen hiçbir şekilde cevap verilmemiştir. Bu rehberi oluşturmamdaki amaç bu sorunları çözmektir.

Hatanın birden fazla çözümü vardır:

1. DirectX End-User Runtime İndirme:
    Kendi bilgisayarıma format atmadan önce bu çözümü uygulamıştım ve işe yaramıştı. Ancak sizde işe yaramazsa diğer çözümlere bakabilirsiniz. İndirme işlemi için buraya tıklayın. İndirdikten sonra dosyayı yönetici olarak açın, "I accept the agreement" seçeneğini işaretleyin ve sonraki butonuna tıklayın. İlerle dedikten sonra isteğe bağlı olarak "Install the Bing bar" seçeneğinin işaretini kaldırın ve sonraki tuşuna tıklayın. İşlem bu kadar, bu kurulumdan sonra Content Manager'ı açmayı deneyin, eğer olmazsa 2. çözüme geçin.

1. VisualCppRedist Yükleyici:
    Github linki'ne gidin ve en son sürümdeki "VisualCppRedist_AIO_x86_x64.exe" veya "VisualCppRedist_AIO_x86only.exe" dosyasını bilgisayarına göre indirin. İndirdikten sonra yönetici olarak çalıştırın ve next tuşuna tıklayın, gerekli işlemler otomatik olarak tamamlanacaktır. İndirme tamamlandıktan sonra "Finish" butonuna tıklayın ve Content Manager'ı tekrar açmayı deneyin.

1. SlimDX.dll Dosyasını İndirme:
    Bu çözümü denemedim ancak faydalı olabilir diye ekledim. Buradaki linkten bilgisayarınıza uygun SlimDX.dll dosyasını indirin. İndirdiğiniz dosyayı C:\Windows\System32 ve C:\Windows\SysWOW64 klasörlerine kopyalayın. Daha sonra Content Manager'ı tekrar açmayı deneyin.

Evet arkadaşlar, rehberimi okuduğunuz için teşekkür ederim. İnşallah yazdıklarım sizin işinize yarar. Eğer başka bilgileriniz varsa, paylaşın; bu sorunu yaşayan insanlar sorunu çözsün istiyorum, Görüşmek üzere.

Not: 3. Çözümün işe yaradığından emin değilim, bu nedenle işe yaramayabilir.

Kaynak:

1. Corsa content Manager Slimdx.dll hatası
2. Content Manager slimdx.dll hatası
3.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu rehberimde bana ilham kaynağı olan @Eren T. ve @573476 adlı kullanıcılara teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı