Conti Sport 6 vs Michelin Pilot 4

Astaryus

Hectopat
Bu ikili arasında kaldım. Başka yazlık önerilerinizi de beklerim, adet fiyatı çok absürt olmadığı sürece önemli değil. Konforu, yol tutuşu ve sesi benim için. 1 sene sonra performansı düşmeyecek ama. Kaliteli yazlık lastik önerilerinizi bekliyorum.

Sessiz lastik istiyorsan Conti'lere pek yaklaşmamak lazım. Ancak performans olarak da Conti iyidir. Genel anlamda marka olarak iki markanın da pişman etmeyeceğini düşünüyorum.

Kendi aracım tam 74.500 km'de iken Michelin Pilot Sport 4 aldım (Ağustos 2017). 205 55 16 ebat.

Bugün 137.000 km'deyiz. Kış lastiği kullanımlarım haricinde herhalde en az 45.000 km kullanmışımdır, bugün hala kullanıyorum. Aracımı değiştireceğim için yeni lastik almadım. Michelin'in haliyle o yumuşaklığı ve konforu gitti. Sonuçta 5. sezonunda ve yaklaşık 45.000 km kullanılmış bir lastik.

Tutunması yüksek iyi grip sunan asfaltlarda hala başarılı. Ama ülkemizin makus kaderi bebek poposu gibi parlayan asfaltlarında çok tehlikeli olmaya başladı. Çünkü tutmuyor. Bende bunu bildiğim için orta limitlerde kullanıyorum.

Pilot Sport 4 için ilk 3 sezonu sorunsuz diyebilirim. Hem çok iyi yol tutuyor (özellikle lastik ısındıktan sonra inanılmaz bir yol tutuş sergiliyor) hem de konforlu. 4. sezonda idare ediyor ama tutunma azalmaya başlıyor. 5. sezonda kullanımı hiç tavsiye etmem.

Continental ise Michelin kadar konfor sunmaz ama dayanımı daha iyidir. Bunu da kış lastiklerimden biliyorum. (TS 850 - 4 sezon ve TS 860 3 sezon)

Kendi aracım tam 74.500 km'de iken Michelin Pilot Sport 4 aldım (Ağustos 2017). 205 55 16 ebat.

Bugün 137.000 km'deyiz. Kış lastiği kullanımlarım haricinde herhalde en az 45.000 km kullanmışımdır, bugün hala kullanıyorum. Aracımı değiştireceğim için yeni lastik almadım. Michelin'in haliyle o yumuşaklığı ve konforu gitti. Sonuçta 5. sezonunda ve yaklaşık 45.000 km kullanılmış bir lastik.

Tutunması yüksek iyi grip sunan asfaltlarda hala başarılı. Ama ülkemizin makus kaderi bebek poposu gibi parlayan asfaltlarında çok tehlikeli olmaya başladı. Çünkü tutmuyor. Bende bunu bildiğim için orta limitlerde kullanıyorum.

Pilot Sport 4 için ilk 3 sezonu sorunsuz diyebilirim. Hem çok iyi yol tutuyor (özellikle lastik ısındıktan sonra inanılmaz bir yol tutuş sergiliyor) hem de konforlu. 4. sezonda idare ediyor ama tutunma azalmaya başlıyor. 5. sezonda kullanımı hiç tavsiye etmem.

Continental ise Michelin kadar konfor sunmaz ama dayanımı daha iyidir. Bunu da kış lastiklerimden biliyorum. (TS 850 - 4 sezon ve TS 860 3 sezon)
Hocam lastikci Michelin Primacy 4 önerdi, aracına göre fazla olur felan dedi. Fiyat olarak iyi fark var aralarında. Bu lasyikl
Bizim yollarda ses genelde asfalttan geldiği için sese ne kadar önem verseniz yine yol/lastik sesi alırsınız.

Ben olsam Pilot 4 alırdım.
Sessiz lastik istiyorsan Conti'lere pek yaklaşmamak lazım. Ancak performans olarak da Conti iyidir. Genel anlamda marka olarak iki markanın da pişman etmeyeceğini düşünüyorum.

er nasıldır sizce?

Buna lastikçi mi karar veriyormuş? Uyuz olurum kendi yorumunu yapan lastikçiye. Ben 116i'de kullanıyorum, gelsin bir de bana anlatsın neyin neye ihtiyacı olacağını. 4 tane avuç içi kadar kauçuğun üstünde gittiğimizi toplum olarak anlayamadık, beynimiz basmadı! Ne demek gerek yok? Kullanım alışkanlıklarınızı biliyor mu? Aracın dinamiklerini biliyor mu? Hangi lastiğin, hangi desenle, neden üretilip hangi amaca hizmet ettiğini biliyor mu? Lastik markaları desen geliştirmek için otomobil markalarıyla çalışır, aracın neye ihtiyacı olduğuna da kullanıcı karar verir, satıcı değil.

Olayın aslı ellerindeki lastiği sarmaya çalışmaktır. İnanmayın. Elinde bolca Primacy 4+ vardır, siparişle şunla bunla uğraşmak istemez. Bıktık bu insanların elindekini satma sevdasından.

Otomobil sektöründeyim yıllardır. Hepsinin üçkağıdını adım gibi bilirim. Fazla gelirmişmiş. Gerizekalıya 3 soru sorsam o sorularda ona fazla gelir.

Önceki lastiğim continental contisportcontact 5 Ssr'dı çok memnun kaldım, pilot Sport4'te kullandım. İkisi de çok iyiydi, contisport6'yı ise bir arkadaşıma taktırdık oda gayet memnun hocam. Hangisini uyguna getirirseniz onu tercih edin sizi üzmez bu modeller. Michelin Primacy 4 modeli biraz yaşlı işi bir lastik rahmetli babam 3 modelini 4 set kullanmıştı, virajlara sert girmeyi aracın sınırlarını zorlamayı seviyorsan zaten direk ele gitsin. Lastikçin büyük ihtimalde stoklarını bitirmeye çalışıyor.

Geri
Yukarı