Rehber Corsair Effects Engine ile Klavye Müzik Senkronizasyonu

ozturkfaruk

Hectopat
Daha fazla  
Herkese kolay gelsin,
Uzun zamandır kullandığım Corsair K70 Lux RGB Klavyemi müzik ritmine göre ışıklandırmak istiyordum. Corsair formunda gezinirken Corsair Effects Engine adlı programa denk geldim. Yapımcı Corsair'in kendisi değil, bir kullanıcı tarafından geliştirilmiş bir yazılım. İlgili linke buradan ulaşabilirsiniz.
Çok uzatmadan Corsair Klavyenizi nasıl dinlediğiniz müzik ritmine göre RGB ışıklandırma verebileceğinizi anlatmak istiyorum.
  1. Buradan Corsair Effects Engine programını indiriyoruz.
  2. Corsair'in kendi yazılımı olan Corsair Utility Engine'dan çıkış yapıp devre dışı bırakıyoruz.
  3. Screenshot_6.jpg
    Settings'de görseldeki ayarları yapıyoruz.
  4. Screenshot_8.jpg
    Profiles'a giriyoruz. Burdan "Add" kısmına ardından da "Spectrograph"a tıklıyoruz.
  5. Screenshot_9.jpg
    Sağ taraftan dilediğiniz bir ışıklandırmayı seçebilirsiniz. Ancak bana göre müziğe en uygunu "Rainbow Spectro". Daha sonra seçtiğimiz kutucuğa çift tıklıyoruz.
  6. Son olarak "Save Current Profile"a tıklayıp oluşturduğumuz profili kaydediyoruz.
Sonuç:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video'yu döndürmeyi unutmuşum kusura bakmayın.
Sağlıcakla kalın..

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 60
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı