Çözüldü Corsair HS50Pro yanında gelen dönüştürücü temazsızlık yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul
Merhaba. Kulaklığın daha elimde 2.saati ve geldiğinden beri bu temazsızlıkla uğraşıyorum kablo örneği linkini koydum bendeki kutudan çıkan orijinal Corsair kablo tabii.

Bakın bu linkteki mikrofon ve kulaklık girişinden bahsetmiyorum. Şu kabloyu soktuğumuz boşluktan bahsediyorum o temazsızlık yapıyor. Kulaklığın kablosunda da bir sıkıntı yok denedim. Ama bu kabloyla 2 saattir uğraşıyorum üzerine aşırı baskı uygulayınca düzeliyor kulaklık tamamiyle anlatamadıysam kusura bakmayın bu olayı nasıl çözerim yeni bir kablo alarak falan olur mu? Yoksa tüm kablolardamı böyle?

Çözüm
Peki bu yankı sorununu nasıl çözeceğim? Ayarlarınızı atsanız hocam bir denesem bakalım işe yarayacak mı?
Windows'un kendi ses ayarları ile uğraşmıştım.

1699550010954.png
Aynı kulaklığı kullanıyorum, çevirici iyi çalışıyor. Dönüştürücüyü ön jaklar yerine arka jaklara taktınız mı?

Aynı kulaklığı kullanıyorum, çevirici iyi çalışıyor. Dönüştürücüyü ön jaklar yerine arka jaklara taktınız mı?

Kasanın önündeki jaklardan bahsediyorsunuz sanırım tüm jaklarda aynı durum sadece üzerine biraz baskı uygulayınca falan kulaklık normal haline dönüyor yeni kablo alsam olur mu acaba yine aynı sorun? Size kulaklık hakkında birkaç sorum olacak hocam tabii cevaplarsanız öncelikle kulaklıktan çıkan sesi mikrofon algılıyor az çok bunun bir çözümü var mı? Ses testinde biraz sesimi yükseltince yankı yapıyor bunu nasıl çözebilirim?

Kasanın önündeki jaklardan bahsediyorsunuz sanırım tüm jaklarda aynı durum sadece üzerine biraz baskı uygulayınca falan kulaklık normal haline dönüyor yeni kablo alsam olur mu acaba yine aynı sorun? Size kulaklık hakkında birkaç sorum olacak hocam tabii cevaplarsanız öncelikle kulaklıktan çıkan sesi mikrofon algılıyor az çok bunun bir çözümü var mı? Ses testinde biraz sesimi yükseltince yankı yapıyor bunu nasıl çözebilirim?

Realtek ayarlarını fazla anlamadığım için karıştırmakta istemedim eski kulaklığımda direk otomatik ayarlarda kullanıyordum.

Size kulaklık hakkında birkaç sorum olacak hocam tabii cevaplarsanız öncelikle kulaklıktan çıkan sesi mikrofon algılıyor az çok bunun bir çözümü var mı? Ses testinde biraz sesimi yükseltince yankı yapıyor bunu nasıl çözebilirim?
İlk aldığımda bende yankı sorunuyla uğraştım. Realtek sürücümü tekrar kurdum ve Realtek Audio Consol'ü biraz kurcaladım. Şuan düzgün.

İlk aldığımda bende yankı sorunuyla uğraştım. Realtek sürücümü tekrar kurdum ve Realtek Audio Consol'ü biraz kurcaladım. Şu an düzgün.

Ayarlarınızı falan atar mısınız rica etsem hocam? Bu kablo ile ilgili bir öneriniz var mı?

İlk aldığımda bende yankı sorunuyla uğraştım. Realtek sürücümü tekrar kurdum ve Realtek Audio Consol'ü biraz kurcaladım. Şuan düzgün.
Realtek sürümü sil yükle yaptım fakat audio consol ile uğraşmadım.

İlk aldığımda bende yankı sorunuyla uğraştım. Realtek sürücümü tekrar kurdum ve Realtek Audio Consol'ü biraz kurcaladım. Şu an düzgün.

Yaptığınız işlemleri ayarları falan atarsanız çok sevinirim hocam.

@Kaan Diktaş Açıkcası net çözüm ne oldu bende tam anlamadım.

HS50 Pro'da bu kronik bir sorun ama çözülebiliyor. Yankıyı önlemeye yönelik rehberleri bulun.

@Kaan Diktaş açıkçası net çözüm ne oldu bende tam anlamadım.

HS50 Pro'da bu kronik bir sorun ama çözülebiliyor.

Nasıl yani hocam? Peki bu yankı sorununu nasıl çözeceğim? Ayarlarınızı atsanız hocam bir denesem bakalım işe yarayacak mı? Teşekkür ederim şimdiden.

Nasıl yani hocam? Peki bu yankı sorununu nasıl çözeceğim? Ayarlarınızı atsanız hocam bir denesem bakalım işe yarayacak mı? Teşekkür ederim şimdiden.
Tamamdır bakacağım bi ayarlarınızı atarsanız daha iyi olur genede.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı