Rehber Corsair RMA süreci

Hocam merhaba konuyu bir tık hortlatacağım. Kulaklığım için RMA kaydı açtım ve onaylanacağını düşünüyorum. Ama şu kargoya konulan şeyleri çözemedim, hangi belge ne işe yarar, hangi belge nereye konur pek anlamadım. Yardım eder misiniz?

@Umut kayrak 1. sayfada gerekli olanları yazdım.

Herhalde geç kaldım cevaplamak için ancak ileride birisinin işine yarar diye söylüyorum. Kargonun üzerinde bir etiket ve yazı bulunmamalı. Varsa bant ile kapatmalısınız. Kargonun üstüne görünecek ve zarar göremeyecek şekilde to Corsair olan kısmı yapıştırmalısınız. "Please tear off at this line and place packing list inside the package" yazan kısmı kesip paketin içine ve Commercial Invoice da kargo içine ekleyip ürünü eksiksiz kargolamanız gerekli. UPS ile yaparsanız kargoyu ücretsiz evinizden almaya gelen kişi size yardımcı oluyor zaten. Corsair'in yolladığı gerekli kağıtları çıkartmanız yeterli.
Bu söylediklerimi onaylamaları durumunda size pdf olarak atıyorlar siz de bunları çıkartıp dediğim şekilde pakete ekliyorsunuz.

Açıklamayı yukarıda alıntıladım. Neden bahsettiğinizi anlamadım ancak tekrar yazayım. Bana garanti onayı geldikten sonra Corsair Müşteri Servisi tarafından 3 tane belge iletildi. 1.'si Commercial Invoice: Ürünün faturası gibi bir belge. Yazıcıdan çıktı alıp kargolayacağın paketin içerisine ekliyorsun. 2. barkodlu büyük bir kağıt. Kargo şirketi için gerekli kısım. Çıktısını alıp kargo paketinin dışına yapıştırıyorsun. 3.'sü yarısının kesilmesi gereken bir belge üst kısmını paketin dışına yapıştırıyor; alt kısmını da paketin içerisine ekliyorsun. Ürünü de eksiksiz koyuyorsun. UPS ile gönderim kağıdı verirlerse arıyorsunuz, yurt dışı gönderisi göndermek istediğinizi söylüyorsunuz. Sizden kağıtlardaki kargo numarasını isteyecekler. Sonrasında evinizden gelip alıyorlar. Kağıtlar konusunda görevli kişi yardımcı oluyor. Yanlış paketleme yaparsanız vs. diye. Bu belgelere siz müdahale etmiyorsunuz. Corsair Müşteri Servis'ine gerekli bilgileri iletiyorsunuz ve onlar sizin ile alakalı olan kısımları hallediyor, ön ödemesi yapılmış bir kargo oluşturuyorlar.

Son düzenleme:
Açıklamayı yukarıda alıntıladım. Neden bahsettiğinizi anlamadım ancak tekrar yazayım. Bana garanti onayı geldikten sonra Corsair müşteri servisi tarafından 3 tane belge iletildi. 1.'si commercial ınvoice: Ürünün faturası gibi bir belge. Yazıcıdan çıktı alıp kargolayacağın paketin içerisine ekliyorsun. 2. barkodlu büyük bir kağıt. Kargo şirketi için gerekli kısım. Çıktısını alıp kargo paketinin dışına yapıştırıyorsun. 3.'sü yarısının kesilmesi gereken bir belge üst kısmını paketin dışına yapıştırıyor; alt kısmını da paketin içerisine ekliyorsun. Ürünü de eksiksiz koyuyorsun. UPS ile gönderim kağıdı verirlerse arıyorsunuz, yurt dışı gönderisi göndermek istediğinizi söylüyorsunuz. Sizden kağıtlardaki kargo numarasını isteyecekler. Sonrasında evinizden gelip alıyorlar. Kağıtlar konusunda görevli kişi yardımcı oluyor. Yanlış paketleme yaparsanız vs. diye. Bu belgelere siz müdahale etmiyorsunuz. Corsair müşteri servis'ine gerekli bilgileri iletiyorsunuz ve onlar sizin ile alakalı olan kısımları hallediyor, ön ödemesi yapılmış bir kargo oluşturuyorlar.

Ha hocam ağzına sağlık bunları anlamamıştım. Çok teşekkür ederim.

Hocam 2 gün oldu hala cevap gelmedi, 3.gün bitiyor şimdi. Ne yapmalıyım.

Merhaba Umut,
Tarifeler ve Türkiye ile yerel nakliye kısıtlamaları dahil olmak üzere mevcut yerel nakliye sorunları nedeniyle, şu anda bölgenize herhangi bir RMA veya yedek parça gönderemeyeceğimizi üzülerek bildiririz.

Yakın zamanda bir satın alma işlemi yaptıysanız, daha fazla yardım için satıcınızla veya satın aldığınız yerle iletişime geçmenizi rica ederiz. Ülke dışında yapılan satın alımlarda, satın aldığınız ülkeye bir sonraki gelişinizde bizimle iletişime geçmenizi öneririz. Ek olarak, gönderinin güvenilir bir aile üyesine veya gönderi yapabileceğimiz bir konumdaki ilgili kişiye gönderilmesini sağlayabiliriz.

Bunun beklentilerinizi karşılamayabileceğini anlıyoruz ve herhangi bir hayal kırıklığı için özür dileriz. Ekibimiz, nakliye sorunlarını çözmek ve yakında normal operasyonlara geri dönmek için aktif olarak çalışıyor.

Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin.
Herşey gönlünce olsun,

Ashley G,
Corsair Müşteri Desteği

Şimdi ne yapacağım.

Son düzenleme:
Ürünü Türkiye'den almadınız mı? Yazdıklarına bakacak olursam başka bir yerden almışsınız gibi yazmışlar. Normalde öyle bir dönüş sağlanmıyor.
türkiyeden aldım hocam. E-arşiv faturasını vs. de attım. Tekrar mı ticket açmam lazım anlamadım ki hiç bir şey, yazdığım şeyi sizlere paylaşıyım.

Notification about Wires and Padding Issue with My Product​

Dear Corsair Support Team,

I am Umut Kayrak , a user of the Corsair Void rgb elite usb, and I have been quite satisfied with your products. However, recently, I have noticed some issues with my product and I wanted to share them with you.

The wires of the product have started to become visible, and there is peeling on the padding as well. This situation is concerning in terms of the product's durability and performance.

I have been using your product for a considerable period of time, and I am aware of its generally high-quality standards. Therefore, I believe that these issues are an exception and I would like to know if they are covered by the product's warranty and what kind of solution you can provide.

Please, I kindly request you to get back to me as soon as possible, considering my concerns. I have full confidence in the quality of your product and I believe that my issues will be resolved promptly.

Looking forward to your information and support.

Best regards,
Umut Kayrak

Ne yapacağım şimdi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı