CPU kullanımı görev yöneticisini açınca azalıyor

Görev yöneticisi açılınca anlık olarak değerler yüksek gözüküyor ve geç açılıyor. Bu Windows tarafından kaynaklanan bir sorun. Yani sorununuz virüs vb. değil.

Bu sorun Windows 10 1909 sonra başladı. Sorunu geri bildirim uygulaması üzerinden ilettiler. Büyük ihtimalle bilgileri dahilinde diyebilirim. Ama klasik Microsoft, sorunları çözmeden yeni özellikler getirdi. Yeni özelliklerin sorunları daha fazla öncelik sağlayınca, bu sorun geri plana atıldı.

Oyun oynarken arka plandaki uygulamaları simge durumuna küçültebilirsin. Simge durumuna küçültülmüş uygulamalar olabilecek en düşük kaynak tüketiminde çalışacaktır. Arka planda müzik vb. dinlerken kullanabilirsin. ESET yazılımının oyun modu vb. varsa açabilirsiniz. Opera GX yerine daha az sistem kaynağı kullanan Edge tarayıcısına geçiş yapabilirsiniz. Ya da Opera için önerdiğim ayarlara ve uzantılara göz atabilirsin. Özellikle h264ify uzantısı, YouTube CPU tüketimini azaltıyor.
Ayrıca bağlantıdaki yöntemleri uygulayın.

Görev yöneticisi açılınca anlık olarak değerler yüksek gözüküyor ve geç açılıyor. Bu Windows tarafından kaynaklanan bir sorun. Yani sorununuz virüs vb. değil.

Bu sorun Windows 10 1909 sonra başladı. Sorunu geri bildirim uygulaması üzerinden ilettiler. Büyük ihtimalle bilgileri dahilinde diyebilirim. Ama klasik Microsoft, sorunları çözmeden yeni özellikler getirdi. Yeni özelliklerin sorunları daha fazla öncelik sağlayınca, bu sorun geri plana atıldı.

Oyun oynarken arka plandaki uygulamaları simge durumuna küçültebilirsin. Simge durumuna küçültülmüş uygulamalar olabilecek en düşük kaynak tüketiminde çalışacaktır. Arka planda müzik vb. dinlerken kullanabilirsin. ESET yazılımının oyun modu vb. varsa açabilirsiniz. Opera GX yerine daha az sistem kaynağı kullanan Edge tarayıcısına geçiş yapabilirsiniz. Ya da Opera için önerdiğim ayarlara ve uzantılara göz atabilirsin. Özellikle H264ify uzantısı, YouTube CPU tüketimini azaltıyor.
Ayrıca bağlantıdaki yöntemleri uygulayın.

Çok teşekkür ederim dediklerinizi deneyip sonucu yazacağım
Gereksiz programları silin.
HDD sağlık testi yapı.

Gereksiz programları silin.
HDD sağlık testi yapın.

Dediklerinizi yaptım fakat çok bir değişiklik olmadı yine de çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar çoğunlukla bir virüs oluyor.Benim bilgisayarımda ilk başta
düzgündü ama bir gün(aradan süre geçtikten sonra dosya indirdim sildim fln)bende bu sorunla karşılaştım.Yani bir virüs yüklenmiş oluyor.
yüklediğiniz ve indirdiğiniz riskli olabilecek şeyleri kontrol edin(crack oyun gibi)

Yeni konular

Geri
Yukarı