CPU soğutucusu değişimi sonrası kulaklık çıkışı çalışmıyor

Ryeenae

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2x8 Hyperx Beast 3200Mhz CL16
Ekran kartı
RX6650XT
Anakart
ASUS B450M-DRAGON
İşlemci
R5 5600
Stock AMD Stealth işlemci yerine Thermalright PA 120 SE modeline geçtim. Montaj sırasında alan sıkışıklığından dolayı ekran kartını tak çıkar yapmak durumunda kaldım. Bunun dışında herhangi bir tak çıkar vesaire işlem yapmadım. Her şey normal çalışıyor, sıcaklık değerleri hiç olmadığı kadar iyi ancak artık kulaklık çıkışı görünmüyor. Realtek Audio Console üzerinden kontrol etmek istedim ama açılmadı. Birkaç defa Realtek sürücüsünü kaldırıp ASUS'un sitesinden kurdum ancak herhangi bir çözüme ulaşamadım. Bu denemelerden sonra artık Realtek sürücüleri sisteme kurulamıyor, herhangi bir hata kodu veya uyarı yok. Normal bir şekilde "Program ekle veya kaldır" kısmından kaldırıp yeniden başlattıktan sonra kurulum aşaması tamamen normal bir şekilde ilerliyor ve yeniden başlatmamı istiyor. Ancak Realtek'e ait ne bir dosya var ne de Realtek Audio Console var. Bilgisayarımda indirilenler kısmı hariç herhangi bir Realtek dosyası bulunmuyor. Bu sorunu çözmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

-Güncel olarak Windows 11 kullanıyorum.
-Windows sorun giderme herhangi bir sorun bulamıyor.
-Aygıt yöneticisinde Realtek'e ait hiçbir şey yok.
-DDU ile Realtek sürücülerini kaldırıp tekrar kurmayı denedim, olumsuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD sistemlerde CPU fanının çok sıkılması bir çok şeyi etkileyebiliyor, örneğin RAM'in ne kadarını kullanabileceğini. Belki ondan olabilir hocam, biraz gevşetmeyi deneyin. BIOS'u sıfırlamayı deneyin bundan sonra da.

Geri
Yukarı