Creatin vs L-Karnitin

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Maçıma son 2-3 hafta kaldı ve yaklaşık 1-2 kilo kadar fazlalığım var. Bu süreç içerisinde yemeklerimden keseceğim. Bana ödem attıracak ve yemeklerden kestiğim zamanlarda enerjimden kayıp yaşatmayacak en iyi supplement hangisi karar veremedim.

1-Benim için en iyisi hangisi olur?
2-500/600TL bandında önerileriniz var mı?

Ne işe yaradığını bilmıyorsun sanırım bu tür takviyelerinn.

L-karnitin = yağ yakmana yardımcı olur.

Creatine = kaslarda su tutar ve kilo aldırır. Bunun yanında güç ve hacim arttırır.

Ne işe yaradığını bilmıyorsun sanırım bu tür takviyelerinn.

L-karnitin = yağ yakmana yardımcı olur.

Creatine = kaslarda su tutar ve kilo aldırır. Bunun yanında güç ve hacim arttırır.
Creatinin kaslarda su tuttuğunu biliyorum, tükenişi geciktirdiğini biliyorum.

Fakat dediğim gibi şu konuda kararsız kaldım;

Lkarnitin alırsam yemekten kestiğim zaman enerji kaybından korkuyorum,
Creatine alırsam da fazla su tutumundan korkuyorum.

Maçıma son 2-3 hafta kaldı ve yaklaşık 1-2 kilo kadar fazlalığım var. Bu süreç içerisinde yemeklerimden keseceğim. Bana ödem attıracak ve yemeklerden kestiğim zamanlarda enerjimden kayıp yaşatmayacak en iyi supplement hangisi karar veremedim.

1-Benim için en iyisi hangisi olur?
2-500/600TL bandında önerileriniz var mı?
Kreatin alabilirsin yani az gıda ile ilerlediğin vakitlerde daha çok işine yarayabilir ancak vücutta benim iyi ödem dediğim şeyi de yaratabilir. Kaslarda ekstradan su tutar yani ödem attırıcı supplement diye bir şey yok temel olarak sadece bromelain adlı supplement bu kategoriye girebilir. Bu noktada burner ürünlerini önerirdim ama zaten definisyonunun bitmesine 3 hafta kalmış hedef kilon da sadece 2 kilo olduğu için pek gerek yok gibi.

Karnitin yağ yakan amino asittir, fakat çok da etkili değildir, en fazla %7-8 etki eder. Fakat kreatin alımı çok daha işinize yarar.
Creatin su tuttuğu için biraz korkuyorum. Yani maça 1 gün kala hayvan gibi ip atlayıp su atmak da pek mantıklı gelmiyor. Sanırım Karnitin alacağım. Enerji ihtiyacımı da kahve içerek karşılayacağım gibi duruyor

Creatin su tuttuğu için biraz korkuyorum. Yani maça 1 gün kala hayvan gibi ip atlayıp su atmak da pek mantıklı gelmiyor. Sanırım Karnitin alacağım. Enerji ihtiyacımı da kahve içerek karşılayacağım gibi duruyor
Su içiminizi biraz daha arttırırsanız ÖDEM tutmaz. Karnitin boşa paradır, ama kreatin en iyi takviye gıdadır bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı