Elektronik Creative Sound BlasterX G6 2400TL

Çok yabancı olduğum konular. Anakartımda şu mevcut: ALC887/897
Yeni aldığım ikinci bir anakartımda da şu: ALC4080

Böyle bir harici kart almak alacağım ses kalitesini çok iyileştirir mi fazla derine girmeden söylerseniz sevinirim:)
@Spontune @darkbahn
Hoparlörünün, kulaklığının kalitesine bağlı olacaktır. High end donanımın ya da stüdyo tipi hoparlörün yoksa ki zaten oraya geldiğinde balanslı çıkış istersin. Alc4080 güncel, içinde bulunduran anakart yeterli olacaktır.

Teşekkürler hocam👍
Dikkat etmen gereken, anakartların kasa önü ve arka çıkışları arasında güç farkı olabiliyor. Yüksek değerde olanı kullanmalısın. Anakart bilgilerinde belirtirler.
2432.jpg

Buradan örneklemeyi yükseğinde tutmanda çaldığın ses dosyasına bağlı olarak daha net sesi aktarmanı sağlayacaktır. Dts, dolby, sonic açarsan bu ayarı düşürecektir. Flac, ldac gibi orjinal yüksek kalite kayıtları daha iyi dinleyebilirsin.

Son düzenleme:
Dikkat etmen gereken, anakartların kasa önü ve arka çıkışları arasında güç farkı olabiliyor. Yüksek değerde olanı kullanmalısın. Anakart bilgilerinde belirtirler.Eki Görüntüle 1626186
Buradan örneklemeyi yükseğinde tutmanda çaldığın ses dosyasına bağlı olarak daha net sesi aktarmanı sağlayacaktır. Dts, dolby, sonic açarsan bu ayarı düşürecektir. Flac, ldac gibi orjinal yüksek kalite kayıtları daha iyi dinleyebilirsin.
Teşekkürler bilgilendirme için. Bilgisayardan müzik dinleme alışkanlığım pek yok aslında. Telefonda apple music üyeliğim var ordan loseless türünde indirip hk aura studio 3 hoparlörümde dinliyorum genelde.

Teşekkürler bilgilendirme için. Bilgisayardan müzik dinleme alışkanlığım pek yok aslında. Telefonda apple music üyeliğim var ordan loseless türünde indirip hk aura studio 3 hoparlörümde dinliyorum genelde.
Hifi müzik biraz derin bir konu. Elindeki hoparlörle uyguladığın yöntem uyumlu gözüküyor. Benzer donanımım olsa deneyebileceğim şey foobar2000 yükler, dsd codeclerini yükler. Ve torrent ile yüksek kalite dsd kayıt arardım, umarım dsd desteği vardır. Sonra kaliteli bir aux kablo ile hoparlörüne bağlardım. Tabi bunu yaparken yeni anakartının ses çıkışlarında uygulardım. 2.alternatif kaliteli bir ses çözücü içeren type-c usb dsd desteği olan seskartı dongle bakardım. Onu da direk telefonundan aktarırken bluetooth yerine kullanmak için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"The ALC4080 also features a Direct Stream Digital (DSD) decoder, allowing users to enjoy high-quality DSD streamed content and create their own DSD stream with minimal quality loss through DA converters. A total of three stereo ADCs are integrated and can support multiple analog audio inputs, including a 110dB SNR stereo line-level input and a microphone array with Acoustic Echo Cancellation (AEC), Beam Forming (BF), Noise Suppression (NS) and Far Field Voice Pick up (FFP) software features."

Son düzenleme:
Çok uygun fiyat. Elimde bütçe olsa düşünmezdim. K5 Pro'ya güzel kafa tutabilen bir cihaz. K5 Pro 4 bin liradan yukarda bildiğim kadarıyla. Güçlü kulaklıklar kullanan veya kullanmayı düşünen insanlara tavsiye ederim.

Tartışmaya bile gerek yok normalde 180 dolarlık bir cihaz indirimle 170 dolara indiriyorlar yurt dışında zaten dümdüz dolarla çarpsanız bile 3200-3300 gibi bir fiyat ediyor, kargosu vergisi derken bu ürünün fiyatı kesinlikle hatalı. Alalı 1 hafta oldu tertemiz fiyattan aldım kullanıyorum 2. eli bile bu fiyata zor.

Düz modeline. Homestudiobasics ve birkaç kaynakta daha bayağı denk görünüyorlardı. G6'in mikrofon girişi ve çevresel ses gibi artıları da var hatta. ESS ile kıyaslamasını görmedim. Ki muhtemelen ESS olan daha iyidir G6'den. Daha sonra çıktı düz modelinden. Daha iyileştirilmiştir diye tahmin ediyorum. ESS çiplerinin sesi gayet tatmin edici.

Düz modeline. Homestudiobasics ve birkaç kaynakta daha bayağı denk görünüyorlardı. G6'in mikrofon girişi ve çevresel ses gibi artıları da var hatta. ESS ile kıyaslamasını görmedim. Ki muhtemelen ESS olan daha iyidir G6'den. Daha sonra çıktı düz modelinden. Daha iyileştirilmiştir diye tahmin ediyorum. ESS çiplerinin sesi gayet tatmin edici.
Aslında üzerindeki ess chipte kaliteli sayılmaz mobil için diye de düşünebiliriz. Kıyaslamasını merak etmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı