Çözüldü CS:GO açılmadan kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burakydn

Kilopat
Makaleler
1
Oyunu başlattığım zaman CS:GO yazısının olduğu ekran geliyor daha sonra kapanıyor.
Uyumluluk aracından Proton Experimental'i seçtiğim zaman bu hatayı alıyorum, Steam Linux Runtime'yi seçtiğim zaman ise uyarı bile vermeden kapanıyor.

1691023602152.png
Screenshot_20230803_033938.png

Oyunu başlattığım zaman CS:GO yazısının olduğu ekran geliyor daha sonra kapanıyor.
Uyumluluk aracından Proton Experimental'i seçtiğim zaman bu hatayı alıyorum, Steam Linux Runtime'yi seçtiğim zaman ise uyarı bile vermeden kapanıyor.

"Belirli bir Steam play uyumluluk aracını kullanmasını zorla"nın tikini kaldırıp öyle dene. Açılırken CS dondu gibi bir uyarı gelebilir, sakın kapatma CS'yi.

Valve CS:GO için proton desteğini keseli oluyor bayağı. Çünkü native sürümü yeni arayüzle gelen birkaç sorunu saymazsak fazlasıyla güzel çalışıyor.

Oyun içi arayüz çökmelere sebep olabiliyor. Onu da kapatmak işe yarayabilir.

Son düzenleme:
"Belirli bir Steam play uyumluluk aracını kullanmasını zorla"nın tikini kaldırıp öyle dene. Açılırken CS dondu gibi bir uyarı gelebilir, sakın kapatma CS'yi.

Valve CS:GO için proton desteğini keseli oluyor bayağı. Çünkü native sürümü yeni arayüzle gelen birkaç sorunu saymazsak fazlasıyla güzel çalışıyor.

Oyun içi arayüz çökmelere sebep olabiliyor. Onu da kapatmak işe yarayabilir.

İlk kurduğumda tiksiz gelmişti zaten, öyle denediğim de aynı şekilde hata vermeden kapanıyordu.
Şu anda tekrar denedim ve durum aynı.

İlk kurduğumda tiksiz gelmişti zaten, öyle denediğim de aynı şekilde hata vermeden kapanıyordu.
Şu anda tekrar denedim ve durum aynı.

Steam'i kapat ve terminali açıp steam -vgui komutunu gir.

Steam eski arayüz ile açılacak bu komut sayesinde. Bir de böyle açmayı dene CS:GO'yu.

Bir de hangi dağıtım ve masaüstü ortamını kullanıyorsunuz?

Dosya bütünlüğünü doğrulamayı dener misin? Bir de log out atıp plasma X11'i seçerek oturum açın.

X11 ile açıldı. Çok akıcı oynayamıyorum ama., uyumluluk araçlarıyla daha iyi performans alabilir miyim?

Linux'a biraz da bu yüzden ayar oluyorum. Bir sorunun çok basit bir çözümü var ama bazen günlerce bulamayabiliyorsun. Konu açmaya üşendiğimden internette bir iki bakmıştım, bulamayınca bıraktım.

X11 ile açıldı. Çok akıcı oynayamıyorum ama. Uyumluluk araçlarıyla daha iyi performans alabilir miyim?

Linux'a biraz da bu yüzden ayar oluyorum. Bir sorunun çok basit bir çözümü var ama bazen günlerce bulamayabiliyorsun. Konu açmaya üşendiğimden internette bir iki bakmıştım, bulamayınca bıraktım.

Hz değerlerini ayarladan kontrol et. X11 geçince bende de görüntü ayarları sıfırlanmıştı.

Bu KDE'den kaynaklanıyor biraz. GNOME ile wayland üzerinden rahatça oynayabiliyorum. Tabii ben KDE üzerinde de rahatça oynayabilmiştim ama GNOME çok daha stabil bir masaüstü ortamı. KDE saçma sapan şeyler yüzünden sorun çıkartabiliyor.

Linux'u İngilizce kullanıyorum ben de bundan ötürü. Bu sayede bir soruna çözüm bulmak çok daha koly oluyor. Araştırma yaparken de İngilizce arıyorum genelde. İyi bir İngilizcem olmadığından translate araçlarından faydalanıyorum kimi zaman.

Neden CS:GO'yu Proton ile oynuyorsun ki? Native olarak kullanin. Gercekten bir gerekceniz olsa bile forcelamanizi onermem native oyunlara. Performans sıkıntınız bu yuzden oluyor muhtemelen.

Neden CS:GO'yu Proton ile oynuyorsun ki? Native olarak kullanin. Gercekten bir gerekceniz olsa bile forcelamanizi onermem native oyunlara. Performans sıkıntınız bu yuzden oluyor muhtemelen.

Oyun açılmadığı için denedim onları şu anda uyumluluk kapalı zaten ama performans sıkıntısını çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı