Çözüm CS2 FPS düşme sıkıntısı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sadece bende olduğunu sanıyordum, belki yazılımsal olabilir ya da donanımsal diye düşündüm ama sonra sadece CS2'de olduğunu görünce dedim bu normal olamaz. Bayağı bir araştırma üzerine şans eseri konu önüme geldi ve sanırım işe yaradı :D bazen saçma şekilde oyun ayarları, ne kadar iyi sistemin olursa olsun işte oyunu bozabiliyor bu da bir kanıtıydı. Konu sahibine teşekkür ederim haftalardır çözemediğim sorun çözüldü gibi duruyor. Rahatsız eden bir kasmaya denk gelmedim. Ellerine sağlık.😍
Ne demekkk ne demekkk harbiden bende 2-3 maç girdim :D 0 kasma :)

Bilgisayarım iyi, FPS'em de iyi ama yavaş yavaş düşüyor & kasıyormuş gibi hissediyorum diyorsanız, bu çözüme bir bakın.

Bu sorunları yaşıyordum ve az önce çözdüm, sizlerle paylaşmak istedim, dikkatli okumanızı tavsiye ederim.
Not: Monitörünüzün Hz değerine sabitlemeniz gerekiyor.
Görselleri ekleyeceğim ve kırmızı kare içine aldığım ayarları uygulayın.

CS2'ye girin > ayarlar > görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarları.
  • Oyuncu kontrastını kapat.
  • Dikey eşitlemeyi aç.
  • En alttaki NVIDIA Reflex düşük gecikme ayarını kapat.
Sonrasında ise: NVIDIA denetim masasını açın > 3D ayarların yönetilmesi gelin.

• Genel ayarlar bölümü.
  • Düşük gecikme oranı modunu Ultra yapın ve kaydedin.
Yine aynısını: Program ayarlarından CS2'yi ekleyerek, düşük gecikme oranı modunu ultraya çekin ve kaydedin.

Steam'den ise çalıştırma seçeneklerine şu kodları yazın: -high -freq 144.

Eki Görüntüle 1955103Eki Görüntüle 1955105Eki Görüntüle 1955104

Hocam çok sağ olun oyun çıktığından beri yaşadığım sorunu çözmüşsünüz elinize sağlık.

Hocam çok sağ olun oyun çıktığından beri yaşadığım sorunu çözmüşsünüz elinize sağlık.
Ne demek ne demek :) valla bende de 1 aydır aynı sorun vardı delirdim :D bilgisayarı parçalamayı düşünüyordum en son.

Deneyip yorum atacağım. RTX 4070 ve Ryzen 5 7600 olan bir sisteme sahibim ve oyunda inanılmaz bir tarif edemediğim kasma hissi oluyor kafaları denk getiremiyorum, mermim sağa sola gidiyor ve sanki GTA V oynadıysanız franklin araba sürerken yavaşlatma yeteneği gibi oyunum milisaniyelik olarak yavaşlayıp hızlanıyordu. Birçok ayar denedim minimuma indirdim bunu ama senin konudan sonra tekrardan yorum atacağım.
3060ti ile oynuyorum 2k sabit 150 fps alıyorum ayarlar yüksek sayılır bi kaç ayar orta sadece. win10pro. . takılma , drop, fps düşme gibi sorun yaşamıyorum. işlemcim 12400f. 3D ayarlarında cs2 ayarının altında güç modunu maksimum performansı seçmediysen seçip bi dene.

7900x ve 4070ti de bile 250 lere kadar düşüyor fps, 1024p orta ayarlarda. Ping 45 civarı ama aşırı laglı oynatıyor. Adamlar ışınlanarak çıkıyor karşıma. Bizim adamlar da seke seke yürüyor. Sebebini hâlâ çözemedim.

Arkadaşlar benimde kendim fark ettiğim bir konu var CS2 FPS düşüşü ve droplarla alakalı wp engine kullanıyorsanız arka planda duraklatilmiyor ise çok kasma ve drop yapıyor cs girince duraklatip öyle deneyin +100 FPS aldım kendi sistemimde Rtx 3060 6gb i7 11800 h monster notebook

7900x ve 4070ti de bile 250 lere kadar düşüyor fps, 1024p orta ayarlarda. Ping 45 civarı ama aşırı laglı oynatıyor. Adamlar ışınlanarak çıkıyor karşıma. Bizim adamlar da seke seke yürüyor. Sebebini hâlâ çözemedim.
Bunun cevabı bende yok maalesef :) ama belki kablolu değilsindir, bilgisayarında virüs vardır w11'e falan geç, internet servis sağlayıcını ara bi görüş, kablolu değilsen kablolu bağlantı yap.

3060 Ti ile oynuyorum 2K sabit 150 FPS alıyorum ayarlar yüksek sayılır birkaç ayar orta sadece. Win10Pro. Takılma, drop, FPS düşme gibi sorun yaşamıyorum. İşlemcim 12400F. 3D ayarlarında CS2 ayarının altında güç modunu maksimum performansı seçmediysen seçip bir dene.

Kankam sorun çözüldü bir önceki sayfada yorum attım. 4070 ve R5 7600 1080P'de Full ayar 400küsur FPS alıyorum zaten aslında olay FPS değil oyunda +400FPS alsan da saçma bir yavaşlık hissi vardı oyun hiçbir şekilde o FPS'i bana hissettirmiyordu sanki. 144Hz monitörüm var 60Hz'nin hissini de yaşadım biliyorum ama başka bir seviyeydi bu tarifi yok yaşamadan maalesef anlatılamıyor. Garip bir his işte +400FPS olsa da oyun sanki yavaş, kırılmalar oluyor gibiydi. (sorunun çözümü bu arada FPS sabitlemeymiş büyük ihtimalle)

Bendede ölüm maçında sıklıkla takılma giriyor drop değildi oyun anlık fps düşürüyor hissediyorum yani ölüm maçında dust 2 de ama reko maçlarda sorunum yok önceden takılma sorunum vardı reko dada ama o düzeldi ölüm maçında devam ediyor fpsim 500 600 arası gidip geliyor suan 1440x1080 4.3 oynuyorum suan şehir dışındayım yarın eve dönünce inşallah deneyeceğim bu ayarları inşallah bir farklılık gösterir
İ5 13600kf
4070 oc 12gb
2x16gb 6000mhz cl36 ddr5 ram
1tb kingston ssd

Yeni konular

Geri
Yukarı