Rehber Sürprizbozan Cyberpunk 2077 Phantom liberty tüm sonları, başarımları ve sonlardan elde edilen ödüller

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Famronty

Megapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Oyunun içinde toplamda dört son var. Bazı sonların içinde ufak değişikler olsa da onları final olarak saymıyorum. Benim bu rehberde bahsedeceğim sonlar Phantom liberty hikayesinin sonları.

King of Wands​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Songbird karakterinin oyunun başından beridir istediği şey olan yanınızda olmanız ve onun kurtuluşa ermesi ile açılan bir başarım. Hansen'ın mekanına aymeric cassel ve aurore cassel ile (v'yi hangi cinsiyette oynadığınıza göre davranışsal izlenimde de seçilen karakter değişiyor. Eğer erkek v oynuyorsanız aymeric cassel karakteri ile kadın karakter ile oynuyorsanız aurore karakteri ile devam ediyorsunuz.) Giderek "nöral matris"e ulaşıyorsunuz. (nöral Matris'e ulaşana kadar olan görevlerin ne olduğunu anlatmayacağım.) Nöral Matris'te Songbird ile ilgili bir seçim yapmanız gerekiyor. Bu başarımı açmak ve bu sona ulaşmak istiyorsunuz nöral Matris'e bağlandıktan sonra buzkırıcı'yı çalıştırmayın. "seninleyim" gibi bir seçenek olması lazım. Bu seçenek ile "giriş kodlarını yükleyi" seçin ve bu şekilde Songbird'e yardım etmeyi seçerseniz.

Songbird'e yardım etmeyi seçerseniz V, Alex'e işaret ederek Hansen'in ölümüne sebep oluyor. Bu sonda hansen ile dövüşemiyorsunuz ve üzerindeki ödülleri toplayamıyorsunuz. Daha sonra alex ve Reed'e ihanet ederek Songbird ile stadyumdan kaçıyorsunuz. Kaçtıktan sonra vakit geçmesi gerektiğini ve size ulaşacağını söylüyor. Açık dünyada biraz takılın veya zamanı ilerletin. Daha sonra Songbird ile buluşup orbital Air yolcu taşımacılığı yapan bir havalimanına gidiyorsunuz. Buradan Ay'a gitmesine yardım ediyorsunuz. Bazı çatışmalar sonucunda trene kadar ulaşmaya çalışıyorsunuz. Trene ulaştıktan sonra geriye tek adım kalıyor o da mekiğe Songbird'ü ulaştırmak. Hikayenin kırıcı noktası burası. Trende Songbird sizi kandırdığını ve tedavinin tek kişilik olduğunu söylüyor. Buradan sonra Reed'e ulaşabilir veya Ay'a götürmeyi seçebilirsiniz. Eğer bu başarımı açmak istiyorsanız Reed'e aramayın ve Songbird'ü taşıyarak mekiğe giden trene bindirin fakat bunun sonucu olarak Reed ölmek zorundadır.

Bu sonun artıları:
-Alex ölmez.
-Reed'i öldürdükten sonra Parya silahına erişebilirsiniz.
-Quantum Tuner adında bir implanta sahip olursunuz.

Bu sonun eksileri:
-Reed ve Alex'e ihanet edersiniz
-Reed ölür.
-Kurtuluş için tek seçeneğiniz olan ameliyat olmaz.

King of Swords​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
King of Wands'da sonuna kadar yaptığınız herşeyi devam ettirin fakat bu sefer sonda Reed'i arayıp Songbird'ü teslim edin. Bu başarım ile çok da fazla birşey elde edemezsiniz.

Bu sonun artıları:
-Reed ölmez.
-Ameliyat için daha sonra Reed size ulaşır.

Bu sonun eksileri:
-Songbird'e ihanet edersiniz. (Aslında o herkese ihanet ediyor. Pek de eksi sayılmaz. :D)

King of Cups​

Nöral Matrise geldiğinizde bu sefer diğer iki sonda yaptığınız şeyin tersiniz yapacaksınız. Songbird'e ihanet edip Reed ve Alex'e güveneceksiniz. Buzkırıcıyı çalıştırdığınızda Songbird etkisiz hale gelmeyecek fakat bitkin hale düşecek. Stadyum'dan kaçacak fakat Maxtac tarafından ele geçirelecek. Siz de stadyumdan çıkarak takip etmeye çalışacaksınız fakat Hansen ile dövüşmek zorunda kalacaksınız. Orada öldürdükten sonra ekipmanlarına erişebiliyorsunuz. Bundan sonra Songbird'ü Maxtac'in elinden kurtarmak için Reed ile pusu planı yapacaksınız. İş beklendiği gibi gitmeyecek ve Songbird planladığı Militech'in gizli sığınağına inecek. (Buradaki görevleri de anlatmayacağım.) Son olarak Songbird'ün yanına geldiğimizde dayanamadığını falan söylüyor. Bize bir seçenek sunuluyor. Kendisini öldürmesine yardım edebiliriz veya Reed ve YABD devletine teslim edebiliriz. Bu başarım için öldürmeyi seçmemiz lazım.

Bu sonun artıları:
-Songbird, YABD devleti tarafınca kullanılamıyor.
-Reed ile başlarda aramız bozuk olsa da kendisi de en iyi sonucun bu olduğunu kabul ediyor.
-Erabus veya M.K6 siber yazılımının şemasına sahip olmak.

Militech'in sığınağında bazı gizli çalışmaların şemasına erişebiliyoruz. Bunlara erişmek için şu videoya bakın. MK.6 ve Erabus gibi özel ekipmanların şemasına erişiyorsunuz fakat bunlardan sadece birini üretebilirsiniz. Oyunu bitirdikten sonra gizli bir mesaj ile birisi size ulaşacak ve bir ağgezer dükkanında çipin içindeki verileri paylaşmanız karşılığında üretim için olan parçayı kullanıma sunacak ama unutmayın! Sadece bir tanesini üretebilirsiniz.

King of Pentacles​

Songbird'ü sığınakta öldürmemeyi seçerseniz YABD ve Reed'in eline bırakmış olacaksınız. Çok iyi bir son olmadığı söylenebilir. Nedeni ise kaçtığı FİT ajanlığına devlet tarafından tekrar başlatılmak istenmesi.

Ödül olarak Myers size görevi yerine getirdiğiniz için rozet veriyor. Alıp almama hakkınız var.

Not: Sanırım Hansen ile dövüşmesek de daha sonradan ödüllerini yağmalayabiliyormuşuz. Bunu şahsen denemediğim için bilgili değilim.

Daha açıklayıcı yazı için şuraya bakın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı