Dana kıymanın kilosu 500 TL

Bu fiyatlara delirmemek elde değil, işin sıkıntısı bu durumu kabullenen insanlar var. Bu kabullenme bizi bu hale getirdi. Fransa'da fiyatlar milim oynayınca ''Sarı Yelekliler'' kalkıp fiyatları indirtti.

Her şey halka bakıyor, her şey, gerçekten... Halk nasılsa öyle oluyor.

Çok değil, 2-3 sene önce ortalama ailenin geliriyle bir üniversite öğrencisi 30-40 bin TL bandında altına öğrenci arabası çekerken şimdi bir aile sadece kira parası derdine düşüyor. Araba, düğün, eğlence, yurt dışı vs. vs...
Hadi düğünü geçtim gereksiz bir şey ancak evlenip de ortalama gelirli birisi nasıl kendine ev alacak? Kira derseniz kira fiyatlarını söylemeye zaten gerek yok.

E' bu insanlar yurt dışına da çıkmasın mı? Ülke gezip görmesin mi? Niye yurt dışındaki ortalama bir ailenin 16'lık 18'lik çocukları gezip dolaşırken benim halkımdaki aynı gelir oranına sahip birisi bunları yapamıyor.
Pasaport değersizleşti, para değersizleşti, gelecek kaygıları ve geçinme dertleri, 9 yaşındaki çocuğun gece gündüz siyasete maruz kalması çabası.

Yav' biz çocukken cebimize koydukları 3 kuruşla bakkaldan poşet poşet abur cubur alırdık be. Şimdi asgariyi geçtim ortalama bir ailenin çocuğu bile bunlardan mahrum kalıyor, 2 sene önce doldurulan alışveriş sepetine artık 2 poşet anca geliyor. ''Maaşları arttırdık'' hadi oradan! Bir şey alırken 3 kez 5 kez düşünülmemeli.
Etin lüks olmasını geçtim, tavuk bile öyle.
Memur maaşı vs. artsa ne olur? Aile geçindiren veya çocuk sahibi biri insan gibi yaşamaya cüret etse ay sonunu getiremez ki.

Ben de çok doldum çok, halkımın bu durumda olması beni delirtiyor.

Geri
Yukarı