Darboğaz tam olarak nedir ve darboğaz ile nasıl başa çıkılır?

xHysion

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 3470 | R7 240 4 GB | 16 GB RAM
Meslek
Öğrenci
İyi günler arkadaşlar, sistemim RX580 8 GB, 16 GB Kingston RAM ve i5-3470. bu sistemde bir önceki ekran kartım R7 240'dı ve oyunlarda drop vs almıyordum, lakin geçen aylarda RX 580 aldım ve Minecraft gibi oyunlarda ağır FPS dropları almaya başladım (LoL Valorant gibi oyunları V-Sync'yi açtığım zaman çok akıcı oynarken Minecraft da çok fazla FPS drop alıyorum) bunun sebebi darboğaz mı?

Nasıl geçirebilirim? İyi Sosyaller 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Her işlemcinin ve ekran kartının modelden modele gücü değişebiliyor. Örneğin çok güçlü bir ekran kartınız var onu beslemesi için güçlü bir işlemci almanız lazım aksi durumda işlemci darboğaz yapacak ekran kartı tam performansını veremeyecektir.

Bu makaleyi Full okuyup anlamanız ve ona göre davranmanız daha doğru olacaktır burada Max diyeceğimiz cümle belli bir ekran kartının işlemciye göre daha güçlü olması veya tam tersi.

Bu makaleyi Full okuyup anlamanız ve ona göre davranmanız daha doğru olacaktır burada Max diyeceğimiz cümle belli bir ekran kartının işlemciye göre daha güçlü olması veya tam tersi.

Teşekkürler hocam, peki Behzat amirim şu an darboğazı gidermek için ne yapabilirim bir öneriniz var mı?

Geri
Yukarı