Database'den Riot hesabım çalındı

etor7000

Decapat
Daha fazla  
Selam. Bugün LoL gireyim derken bir anda tüm arkadaşlarımın listemde olmadığını gördüm. Sadece 2 tane Online hesap vardı. DM mesajlarına bakarken hesabımı çalan kişinin Rus olduğunu ve birisine yazdığını öğrendim. Ben de yaklaşık 20 dakika önce hesabımı çalan kişinin yazıştığı adamla yazıştım. Hesabımı oyunun Database'inden çaldığını öğrendim. Hesabımı güvenlik altına almak için şifremi değiştirdim. Sorum şu: Oyunun Database'lerine nasıl ulaştı bu? 2. sorum ise şu: Şifreyi değiştirmek bir işe yarar mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220912-231603_Riot Mobile.jpg
    Screenshot_20220912-231603_Riot Mobile.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 115
  • Screenshot_20220912-230553_Riot Mobile.jpg
    Screenshot_20220912-230553_Riot Mobile.jpg
    160,9 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Bugün LoL gireyim derken bir anda tüm arkadaşlarımın listemde olmadığını gördüm. Sadece 2 tane Online hesap vardı. DM mesajlarına bakarken hesabımı çalan kişinin Rus olduğunu ve birisine yazdığını öğrendim. Ben de yaklaşık 20 dakika önce hesabımı çalan kişinin yazıştığı adamla yazıştım. Hesabımı oyunun Database'inden çaldığını öğrendim. Hesabımı güvenlik altına almak için şifremi değiştirdim. Sorum şu: Oyunun Database'lerine nasıl ulaştı bu? 2. sorum ise şu: Şifreyi değiştirmek bir işe yarar mı?
E postayı da değiştirin bence, 2. Olarak birde Rus yazışmalarda ne yazıyor?

Sanırım database dedikleri o Rusların çaldığı hesaplarn bulunduğu bir database ve bedava yayımlanmış oradan almışlar diye anladım.

E postayı da değiştirin bence, 2. olarak bir de Rus yazışmalarda ne yazıyor?

Dostum Riot sağ olsun 2 aşamalı doğrulamayı ocak ayında getirmiş onu yaptım yani artık her girişimde e-posta hesabıma kod gelecek ve hesabıma şu an giremiyor. Rusça yazışmalarda da çok bir şey yok. Valorant hesabımla oynamış ama Allah'tan LoL'e girmemiş.

Sanırım database dedikleri o Rusların çaldığı hesaplarn bulunduğu bir database ve bedava yayımlanmış oradan almışlar diye anladım.

Tamamdır usta sağ ol hesabım kurtuldu.

Geri
Yukarı