DaVinci Resolve edit kesikler nasıl gider?

cengizovic

Hectopat
kesik.png

Arkadaşlar montajlama işine yeni başladım. Resimdeki gibi video ve klipleri kestiğim zaman her zaman değil de ara sıra kesikli oluyor. Bu nasıl gider? Bir türlü bulamadım. Bir de iki videoyu yan yana koyduğumda; boşlukları silerek nasıl birleştirebilirim? Yani tam olarak birleştirmek değil de aradaki boşluğun minimuma indirmeyi nasıl yapabilirim? Kısayol tuşu nedir?

İki videoyu yapıştırmak için mıknatıs ikonu aktif olmalı, yani üzerine tıkladığında aktifleşir ya da aktifse pasifleşir. Videolar arasında boşluk varsa, videoyu sürükleyince 5 kareden az boşluk kaldığında bu aktif ikon sayesinde video veya resim diğer objeye yapışır, arada boşluk kalmaz.

1676668264823.png

Eğer fazla boşluk varsa bunu silmek için boşluk üzerinde sağ tuş Ripple Delete komutu vermek yeterli, boşluğu kaldırır.

İki videoyu yapıştırmak için mıknatıs ikonu aktif olmalı, yani üzerine tıkladığında aktifleşir ya da aktifse pasifleşir. Videolar arasında boşluk varsa, videoyu sürükleyince 5 kareden az boşluk kaldığında bu aktif ikon sayesinde video veya resim diğer objeye yapışır, arada boşluk kalmaz.

Eki Görüntüle 1673020

Eğer fazla boşluk varsa bunu silmek için boşluk üzerinde sağ tuş Ripple Delete komutu vermek yeterli, boşluğu kaldırır.
Teşekkür ederim. Bu arada kesikli çizgilerde videonun devamı niteliğindeymiş. Onu belirtiyormuş. Yeni olduğum için yavaş yavaş öğreniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı