DeepCool Mystique 360 LCD sıvı soğutucu alınır mı?

@emeraldghost
Tekrardan merhaba. Bugün ürünlerimin büyük kısmı geldi ve kasayı toparladım.
Yaklaşık 2.5 yıldır kullandığım MSI 240R v2'yi emekli edip yerine Mystique 360'ı taktım.

Malzeme kalitesini çok beğendim.
Ürünü alırken en büyük tereddütüm pompadan ses gelme mevzusuydu.
Amazon'da ki bazı yorumlarda rahatsız edici düzeyse baloncuk sesi geldiği söyleniyordu.
Ürünü ilk montaj ettiğimde o sesi duydum ama abartıldığı kadar değildi.
Zaten 30 dakika sonra kendiliğinden gitti.
Diğer tereddütüm ise DeepCool uygulamasının fazla işlemci tüketimiydi.
Ama o konuda da şu an hiç bir sıkıntım kalmadı.
Mystique'de ki ekranı GIF oynatma amaçlı istiyordum. Hali hazırda kasaiçi sensör panelim var. Uygulamadan GIF'i ayarladıktan sonra uygulamayı kapatsak dahi GIF oynamaya devam ediyor. Tabi CPU/GPU değerlerini görebilmek için uygulamayı sürekli aktif tutmak gerekiyor.
Şu an kasamın altındaki bir fan harici her şey tamam sayılır :)

Eşit şartlarda yaklaşık 10'ar dakikalık Prime95 ve Cinebench 23 testlerini yaptım.
Ayrıca OCCT ile de 3 dakikalık işkence testine soktum.
240R v2'de yaklaşık 1.5 ay önce sürdüğüm Arctic MX-4 macun vardı, eski sayılmazdı yani.
Mystique 360'da ise ürünün kendisinde sürülü gelen macunu kullandım.
Sonuçlar beni gerçekten tatmin etti
OCCT; 240R v2'de 2.5 dakika sonunda 96 C'yi görünce resetlemesin diye yarıda kestim.
OCCT; Mystique 360 3 dakikanın sonunda maksimum 85 C civarında dolandı.
Dipnot; 240R v2'de herhangi bir VRM fanı yoktu. Mystique'de VRM fanı mevcut ve bu sayede RAM modülleri de yaklaşık olarak 3-4 C daha serin çalışıyor.
Dİpnot2; Mystique'de takılı olarak gelen fanları söküp yerine kasam ile uyumlu ARGB fanları taktım. Belki orjinal fanlar olsa sonuçlar biraz daha iyi olabilirdi.

Dosya Ekleri

• MSI 240R v2 Cinebench 23.png
    MSI 240R v2 Cinebench 23.png
    327,6 KB · Görüntüleme: 14
  • DeepCool Mystique 360 Cinebench 23.png
    DeepCool Mystique 360 Cinebench 23.png
    331 KB · Görüntüleme: 10
  • MSI 240R v2 Prime95.png
    MSI 240R v2 Prime95.png
    391,6 KB · Görüntüleme: 5
  • DeepCool Mystique 360 Prime95.png
    DeepCool Mystique 360 Prime95.png
    387 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
@emeraldghost
Yaklaşık 2.5 yıldır kullandığım MSI 240R v2'yi emekli edip yerine mystique 360'ı taktım.

Amazon'daki bazı yorumlarda rahatsız edici düzeyse baloncuk sesi geldiği söyleniyordu.
Diğer tereddütüm ise DeepCool uygulamasının fazla işlemci tüketi miydi?
Ama o konuda da şu an hiçbir sıkıntım kalmadı.
Mystique'de ki ekranı GIF oynatma amaçlı istiyordum. Halihazırda kasaiçi sensör panelim var. Uygulamadan GIF'i ayarladıktan sonra uygulamayı kapatsak dahi GIF oynamaya devam ediyor. Tabii CPU/GPU değerlerini görebilmek için uygulamayı sürekli aktif tutmak gerekiyor.

Eşit şartlarda yaklaşık 10'ar dakikalık Prime95 ve Cinebench 23 testlerini yaptım.
240R v2'de yaklaşık 1.5 ay önce sürdüğüm Arctic MX-4 macun vardı, eski sayılmazdı yani.
Sonuçlar beni gerçekten tatmin etti.
OCCT; 240R v2'de 2.5 dakika sonunda 96 C'yi görünce resetlemesin diye yarıda kestim.
OCCT; mystique 360 3 dakikanın sonunda maksimum 85 C civarında dolandı.
Dipnot; 240R v2'de herhangi bir VRM fanı yoktu. Mystique'de VRM fanı mevcut ve bu sayede RAM modülleri de yaklaşık olarak 3-4 C daha serin çalışıyor.
Dipnot2; Mystique'de takılı olarak gelen fanları söküp yerine kasam ile uyumlu ARGB fanları taktım. Belki orijinal fanlar olsa sonuçlar biraz daha iyi olabilirdi.

Elinize emeğinize sağlık hocam güzel anlatıp, açıklamışsınız teşekkürederim. Sıvısoğutmanın kendi fanları statik basınçlı fanlar sizin kullandığınız kasa içi sıtandart fanlar büyük ihtimal. Statik fanlar belli bir noktaya havayı üflerken normal fanlar kasa içi yayılması için geniş bir şekilde hava üfler bunda dolayı sıcaklık farkı olur. Bir de hocam vergi vs her şey dahil 5505 TL ödediniz değil mi?

Benden biraz daha az vergi almış.
Tabi ki ürünün kendi fanları çok daha iyi performans verecektir.
Değiştirdiğim fanların statik basıncı 2.07mm/H2O olarak gözüküyor. Fena sayılmaz sanırım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-15 023853.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-15 023853.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 13
Benden biraz daha az vergi almış.
Tabii ki ürünün kendi fanları çok daha iyi performans verecektir.
Değiştirdiğim fanların statik basıncı 2.07mm/H2O olarak gözüküyor. Fena sayılmaz sanırım.

Tamamdır hocam sağ olun.

@emeraldghost
Yaklaşık 2.5 yıldır kullandığım MSI 240R v2'yi emekli edip yerine mystique 360'ı taktım.

Amazon'daki bazı yorumlarda rahatsız edici düzeyse baloncuk sesi geldiği söyleniyordu.
Diğer tereddütüm ise DeepCool uygulamasının fazla işlemci tüketi miydi?
Ama o konuda da şu an hiçbir sıkıntım kalmadı.
Mystique'de ki ekranı GIF oynatma amaçlı istiyordum. Halihazırda kasaiçi sensör panelim var. Uygulamadan GIF'i ayarladıktan sonra uygulamayı kapatsak dahi GIF oynamaya devam ediyor. Tabii CPU/GPU değerlerini görebilmek için uygulamayı sürekli aktif tutmak gerekiyor.

Sonuçlar beni gerçekten tatmin etti.
OCCT; mystique 360 3 dakikanın sonunda maksimum 85 C civarında dolandı.
Dipnot2; Mystique'de takılı olarak gelen fanları söküp yerine kasam ile uyumlu ARGB fanları taktım. Belki orijinal fanlar olsa sonuçlar biraz daha iyi olabilirdi.

Hocam tekrar rahatsız ediyorum bir şey soracağım. Yabancı sayfalarda pompa sesi ve ldc ekranın çalışmama sorunuyla karşılaşmışlar sizde böyle bir şey var mı veya olursa önüzüm de ki günler de yazar mısınız?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı