Java Değer atanmasına rağmen atanan değer neden değişmedi?

kittumaal

Centipat
Daha fazla  
Şu anda Java ve JavaScript arasındaki ayrımları araştırıyorum, ancak bunların nüanslarını anlamada bazı zorluklarla karşılaştım. Aşağıda belirsizlik alanlarımı örnekleyen bir kod pasajı bulunmaktadır:

Java:
// Code Snippet 8 (JavaScript)
let x = 10.5;
console.log(`The value of x is: ${x}`);

Yardım istediğim belirli sorunlar şunlardır:

1. JavaScript'te x'i double değişken olarak bildirmeme rağmen değerini 10,5'ten 20,5'e güncellemeye çalışırken beklenmedik bir davranışla karşılaştım. X'e yeni bir değer atanmasına rağmen değerinin neden değişmeden kaldığını açıklayabilir misiniz?

2. JavaScript ile denemeler yaparken, x değerini console.log() kullanarak yazdırmaya çalışırken beklenmedik sonuçlarla karşılaştım. Beklenen "X'in değeri: 10,5" çıktısını sağlamasına rağmen, bu mesajın görüntülenmesinden sorumlu olan temel mekanizmadan emin değilim. Console.log() işlevinin JavaScript'teki işleyişi hakkında bilgi verebilir misiniz?

3. Özellikle sözdizimi ve temel ilkeler açısından Java ile JavaScript arasındaki farkların ne olduğundan emin değilim. İki dil arasındaki farkları açıklayabilir ve bu farklılıkları gösterecek örnekler sunabilir misiniz?

4. Bu kaynaktan JavaScript öğrenirken kayan noktalı sayılar ve aritmetik işlemler gibi konuları anlamakta zorluklarla karşılaştım. Bu kavramlar Java ve JavaScript'te nasıl farklılık gösterir ve iki dil arasında geçiş yapan geliştiriciler için sonuçları nelerdir?

Bu karmaşıklıklar üzerinde çalışırken ve Java ve JavaScript bilgimi genişletirken deneyiminiz ve yardımınız büyük memnuniyetle karşılanacaktır. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Şu anda Java ve JavaScript arasındaki ayrımları araştırıyorum, ancak bunların nüanslarını anlamada bazı zorluklarla karşılaştım. Aşağıda belirsizlik alanlarımı örnekleyen bir kod pasajı bulunmaktadır:

Java:
let x = 10.5;

1. JavaScript'te X'i double değişken olarak bildirmeme rağmen değerini 10, 5'ten 20, 5'e güncellemeye çalışırken beklenmedik bir davranışla karşılaştım. X'e yeni bir değer atanmasına rağmen değerinin neden değişmeden kaldığını açıklayabilir misiniz?

2. JavaScript ile denemeler yaparken, X değerini console.log() kullanarak yazdırmaya çalışırken beklenmedik sonuçlarla karşılaştım. Beklenen "X'in değeri: 10,5" çıktısını sağlamasına rağmen, bu mesajın görüntülenmesinden sorumlu olan temel mekanizmadan emin değilim. Console.log() işlevinin JavaScript'teki işleyişi hakkında bilgi verebilir misiniz?

3. Özellikle sözdizimi ve temel ilkeler açısından Java ile JavaScript arasındaki farkların ne olduğundan emin değilim. İki dil arasındaki farkları açıklayabilir ve bu farklılıkları gösterecek örnekler sunabilir misiniz?

4. Bu kaynaktan JavaScript öğrenirken kayan noktalı sayılar ve aritmetik işlemler gibi konuları anlamakta zorluklarla karşılaştım. Bu kavramlar Java ve JavaScript'te nasıl farklılık gösterir ve iki dil arasında geçiş yapan geliştiriciler için sonuçları nelerdir?

Bu karmaşıklıklar üzerinde çalışırken ve Java ve JavaScript bilgimi genişletirken deneyiminiz ve yardımınız büyük memnuniyetle karşılanacaktır. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hocam Java ile JavaScript arasında pek bir bağ yok onu bilin. İkisi de farklı diller. Ayrıca ikisini de öğrenmmek zorundasınız gibi eğer yazılımcı olmak istiyorsanız. Bence Java'dan başlayın onu kavrayın sonra JavaScript falan diye gidersiniz.

Java:
let x = 10.5;

1. JavaScript'te x'i double değişken olarak bildirmeme rağmen değerini 10,5'ten 20,5'e güncellemeye çalışırken beklenmedik bir davranışla karşılaştım. X'e yeni bir değer atanmasına rağmen değerinin neden değişmeden kaldığını açıklayabilir misiniz?

2. JavaScript ile denemeler yaparken, x değerini console.log() kullanarak yazdırmaya çalışırken beklenmedik sonuçlarla karşılaştım. Beklenen "X'in değeri: 10,5" çıktısını sağlamasına rağmen, bu mesajın görüntülenmesinden sorumlu olan temel mekanizmadan emin değilim. Console.log() işlevinin JavaScript'teki işleyişi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Hocam Java kullanıyorum bir süredir. Java ile Javascript oldukca farkli iki dil. Benzerlik cok aramayin.

Java ile JavaScript arasındaki farklar birbirleriyle alakası olmayan iki dil olmasıdır, bu ikisini birbirleri ile karşılaştıramazsınız bile, en başından bunların bir tanesi derlenen tarzda bir dilken diğeri derlenmeden doğrudan çalışma zamanında çalışan cinsten.

console.log'un nasıl çalıştığı duruma göre değişir, bir websitesinde canlı şekilde kod yazıp onu test ediyorsanız oradaki bir çıktı ekranına yazı düşer, bir tarayıcı sekmesinde çalışıyorsa direkt tarayıcının geliştirici konsoluna düşer, NodeJS altında çalışıyorsa node xxx.js komutunu çalıştırdığınız terminale düşer.

console bir API'dır ve log dışında bir çok üye metodu bulunur, bunlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Kodu nasıl yazacağınızı, dilin syntaxını vs. öğrendikten sonra hangi konuda ne tür metodlar, değişkenler kullanabileceğinizi genel olarak bu tarz sitelerden öğrenirsiniz. Örneğin error metodu ile yazdırdığınız bir mesaj tarayıcı konsoluna baktığınızda hata mesajı gibi görünür, warn metodu ile yazdırılanlar ise ünlemli görünür. JavaScript zaten genel olarak bir web geliştirme dili olduğu için bu detaylarda en çok web geliştirirken görülür, yani bir HTML dosyası ve ona eklenmiş JavaScript kodu üstünde çalışırken.

Gösterdiğiniz kodda hiçbir ikincil atama yapmamışsınız, yani başlangıç değeri 10.5 olan x değişkenine sonradan 20.5 şeklinde atama yaptığınızı göremiyorum.

Gösterdiğiniz kaynakta konuları anlamakta zorluklarla karşılaşmanızı doğal bulurum çünkü Java ile JavaScript'i karşılaştıran bir kaynağın kendisinin bile bu konuda pekte bilgili olduğunu veya sahip oldukları bilgiyi aktarmaya istekli olduklarını sanmam.

Geri
Yukarı